Sobota na Stadionie Miejskim: memoriał 5 Chłopaków ze Stali i jubileusz FKS

Dwie piłkarskie imprezy odbędą się 13 lipca na obiektach Stadionu Miejskiego w Mielcu. Co warto o nich wiedzieć?

O 14:15 wystartuje trzeci Memoriał 5 Chłopaków ze Stali. To impreza charytatywna, która ma też upamiętniać piłkarzy, którzy zginęli w wypadku drogowym trzy lata temu. Memoriał z udziałem: Smoczanki Mielec, Wólczanki Wólka Pełkińska, Przyjaciół Chłopaków oraz Gwiazd Ekstraklasy i Muzyków zostanie rozegrany na błoniach. Ekipy te zagrają na małych boiskach, w systemie każdy z każdym, mecze trwać będą po 20 minut. Finał trwał będzie natomiast 30 minut. Wstęp wolny. Na kibiców czekać będzie między innymi strefa dziecięca. Finał zaplanowano o 16:00. Organizatorem memoriału jest Krystian Pydych.

O 19:00 rozpocznie się Turniej 80 Lat FKS Stal Mielec. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim. Dla kibiców dostępne będą sektory od strony ulicy Kusocińskiego. Wstęp na podstawie biletów w cenie 5 zł, które będzie można od 12:00 kupować w kasie Stadionu Miejskiego. PGE FKS Stal Mielec podejmie słowacki FK Poprad i reprezentację AFE Hiszpania. Mecze Biało-Niebieskich rozpoczną się o 20:00 i 21:00.

Mecze Turnieju 80 Lat trwać będą 1 raz 45 minut, w przypadku remisu zarządzone zostaną rzuty karne – 3 serie.

Przy okazji Turnieju odbędą się licytacje charytatywne – jako kontynuacja memoriału – by finansowo wesprzeć Hannę Zając – podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Maję Watracz – podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

W trakcie imprezy zaplanowano lądowanie skoczków spadochronowych na płycie Stadionu Miejskiego w Mielcu. Dzień zakończy odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej 5 Chłopakom ze Stali – piłkarzom, którzy zginęli w 2016 roku w wypadku drogowym.

Organizatorem Turnieju jest PGE FKS Stal Mielec.