Akademia PGE FKS Stal Mielec z nową umową partnerską

W poniedziałek 19 sierpnia doszło do podpisania umowy o współpracy Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje z Mielca. To sformalizowanie trwającego od rok partnerstwa.

Szkoła Piłkarskie Nadzieje prowadzi w Mielcu klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna. Działa przy stowarzyszeniu, którego drużyny występują w rozgrywkach PZPN. – Współpracujemy z Klubem Stal Mielec od roku jako stowarzyszenie. Nasi uczniowie to również są zawodnicy Stali Mielec. Teraz będzie miało to charakter formalny, z korzyścią dla Klubu i szkoły – powiedziała dyrektor szkoły Alicja Mrozik.

Rozpoczynamy bardziej ścisłą współpracę. Wymiana zawodników pomiędzy Klubami jest bezgotówkowa. Umowa wskazuje, że wszyscy zawodnicy Stali Mielec, którzy uczęszczają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje, będą zwolnieni z czesnego w Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec – wyjaśnił Bogusław Wyparło, dyrektor Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Wyparło podkreślił, że Akademia i Klub Stal Mielec są otwarte na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi ośrodkami piłkarskimi. – Uczniowie z innych szkół, gdy te szkoły podpiszą odpowiednie umowy z naszym Klubem, też będą mogli korzystać z takich rozwiązań. Mamy już współpracę z szkołami samorządowymi, to pierwsza taka inicjatywa wychodząca od szkoły prywatnej. Przyjęliśmy to z radością – podkreślił Wyparło.