Prezydent Miasta z wizytą w naszym Klubie

W środę, Prezydent Miasta – Pan Jacek Wiśniewski odwiedził Klub FKS Stal Mielec w ramach naszej dobrej współpracy. Była to świetna okazja do spotkania się z drużyną PGE FKS Stal Mielec czy też zwiedzania budynku klubowego. Po wizycie Prezydenta u zawodników, odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów.

Bardzo dziękuję Panu Prezesowi za zaproszeni. Uczestniczyłem dzisiaj w odprawie przedtreningowej drużyny, która jest teraz w okresie przygotowawczym. Chciałem porozmawiać z zespołem o założeniach, o tym jaki mają cel na najbliższe tygodnie, miesiące. Doskonale sobie zdajemy sprawę, że celem nadrzędnym jest awans do Ekstraklasy. Dziękuję, że to spotkanie miało miejsce, ponieważ doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkie ręce na pokład. To jest jedyna szansa, kiedy zespół Stali Mielec może dokonać awansu i tego życzę Panu Prezesowi, tego życzyłem też zespołowi. Z zespołem chciałem porozmawiać też o problemach, rozwiać pewne wątpliwości, zapytania dotyczące współpracy między miastem a Klubem. Utrzymywaliśmy i utrzymujemy nadal, że miasto jest z Klubem, że Prezydent wspiera Klub, a wszelkie wątpliwości z tym związane zostały dzisiaj w szatni rozwiane – mówi Prezydent Miasta Mielec.

Prezes Klubu – Pan Jacek Orłowski podkreślał natomiast, jak ważna jest współpraca miasta z Klubem – Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi, że znalazł chwilę czasu. Wiem, że początek roku jest trudnym czasem i kalendarz jest dość ciasny. Jestem bardzo zadowolony z tej wizyty i nie wyobrażam sobie, aby Klub piłkarski Stali Mielec nie współpracował z miastem lub żeby nasze drogi się rozeszły. Cały czas jesteśmy w kontakcie i bardzo dziękuję za tą współpracę. Prezydent nam też deklaruje, że współpraca będzie trwała nadal z czego się bardzo cieszę. Cel mamy jasny, cel mamy wytyczony. W drodze po dawny blask!

Ze strony mediów nie zabrakło też pytań dotyczących budżetu miasta, w którym nie zostały zawarte stypendia dla sportowców na drugie półrocze 2020 roku – Wiemy jak skonstruowany jest budżet i pewne ramy prawne nie pozwalają na rzeczy, których po prostu nie da się określić. Wiemy o tym, że Pan Prezydent wraz z pracownikami pracuje nad tym, aby te finansowanie w drugim półroczu zapewnić i jestem przekonany, że to nastąpi – mówi Prezes Klubu. 

Cały czas nad tym pracujemy. Przy ustalaniu budżetu, cały czas mówiłem o tym, że sport dla mnie jest bliski. Działania podejmowane w tym czasie, czyli optymalizacja wydatków i przesunięcie środków na pierwsze półrocze miała na celu to, żeby zespoły mogły dograć do końca rozgrywek, żeby sezon 2019/2020 został dokończony. Od połowy grudnia powtarzam i teraz jestem coraz bliżej deklaracji, że będziemy szukać oszczędności w budżecie naszego miasta, będziemy robić wszystko, żeby uzupełnić tą kwotę stypendialną. Dokumenty, faktury i  płatności za rok 2019 będą spływały do końca stycznia, więc na początku lutego będę miał przedstawione sprawozdanie finansowe za rok 2019. Wtedy będę mógł powiedzieć na sto procent, że „tak mamy kwotę na stypendia. Mamy kwotę nie tylko na stypendia, ale też na uzupełnienie innych wydatków bieżących w naszym mieście.” Dopóki takiego sprawozdania przed sobą nie mam, to ciężko mi też zadeklarować w stu procentach, choć jestem przekonany, że tą kwotę w budżecie naszego miasta znajdziemy – dodaje Prezydent Miasta – Pan Jacek Wiśniewski.