Dariusz Marzec: jest to kolejny, ciężki tydzień

Przygotowania do rozgrywek Fortuna 1 Ligi idą pełną parą. Zawodnicy PGE FKS Stali Mielec mają już za sobą dwa mecze kontrolne. Pierwszy odbył się w Myślenicach z Wisłą Kraków, gdzie podopieczni Dariusza Marca przegrali z ekipą Artura Skowronka 1:0. W drugim natomiast, przyszło nam się zmierzyć z Sandecją Nowy Sącz. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem Biało-Niebieskich 2:1.

O podsumowanie obydwu pojedynków poprosiliśmy Trenera – Dariusza MarcaTak, jak wszystkie zespoły mamy okres przygotowawczy, jest to wzmożona, ciężka praca. Z obydwu meczów jestem zadowolony. Wiadomo, że Wisła była cięższym przeciwnikiem i poprzeczka była wyżej postawiona. Pierwszą połowę zagraliśmy mocniejszym składem i tutaj mecz był wyrównany. W drugiej daliśmy szansę grać chłopakom z Akademii, wzmocnionymi o paru zawodników z pierwszego zespołu i to już tak dobrze nie wyglądało. Wiadomo, różnica wiekowa, jak i umiejętności była tutaj widoczna. W drugim meczu z Sandecją Nowy Sącz troszeczkę podzieliliśmy ten skład. Zarówno pierwsza, jak i druga połowa wyglądała lepiej niż w meczu z Wisłą – mówi.

Nowy tydzień to dalej ciężka praca całego zespołu. Jak wygląda plan PGE FKS Stali Mielec na rozpoczęty już tydzień? – Dalej budujemy ten fundament, czyli siłę, na której później będziemy bazowali. Jest to kolejny,ciężki tydzień, zakończony sparingiem w sobotę. Będzie to dość ciężka praca.