Podsumowanie działań ośrodka Kibice Razem Stal Mielec (marzec – maj 2020)

W marcu w momencie wybuchu pandemii w Polsce jak wiele innych miejsc również i nasz ośrodek musiał zostać zamknięty.

My jednak nie zamierzaliśmy przez ten czas siedzieć z założonymi rękami. Udało nam się zorganizować grupę wolontariuszy, którzy ruszyli na ulice Mielca z pomocą dla mieszkańców naszego miasta.

Tak w liczbach wyglądała pomoc zorganizowana przez ośrodek Kibice Razem i grupy kibicowskie Stali w okresie od marca do maja:

Wolontariusze ośrodka Kibice Razem dostarczyli:

940 obiadów z MOPS.

95 zakupów spożywczych oraz lekarstw.

50 przyłbic dla Pogotowia od Przyłbice dla służb medycznych – Pomagamy bo chcemy.

Dzięki pomocy od Stal Mielec Zjednoczona Emigracja, wypuszczeniu serii maseczek w barwach Stali oraz licytacjom przeznaczyliśmy:

1148,68 zł na zakupy soków, napojów i owoców dla pracowników Pogotowia.

1080 zł przeznaczyliśmy na zatankowanie aut którymi wolontariusze dostarczali obiady i zakupy.

Pod koniec marca ośrodek zakończył też zbiórkę na leczenie i rehabilitację naszego kolegi z trybun, udało się zebrać na ten cel 11049 zł.

Od sklepów i restauracji otrzymaliśmy artykuły spożywcze, owoce i warzywa na kwotę 9019,33 zł. To wszystko trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Grupa Ultras Stal Mielec zorganizowała zbiórkę, dzięki której udało się zebrać kwotę: 12562,50 zł i zakupić za to dla mieleckiego Pogotowia:

8000 rękawiczek

368 maseczek

261 kombinezonów

105 przyłbic

90 litrów płynu dezynfekującego

Brygada SMoczka zorganizowała zbiórkę dzięki której dla mieleckiego Pogotowia przekazano:

350 zgrzewek wody

2500 kubków jednorazowych

650 par rękawiczek

Dostarczyli również potrzebującym mieszkańcom naszego miasta 100 obiadów od Restauracja Kontrowersja – smaki warte poznania

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim którzy wsparli tą akcję oraz obdarzyli nas zaufaniem przekazując nam środki oraz różne artykuły. Z całego serca chcielibyśmy też serdecznie podziękować Wolontariuszom którzy wsparli nasze działania bezinteresowną pomocą.

Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec nie zwalnia tempa i już od 18 maja startuje z kolejną akcją ,,DAJ PRZYSMAKA DLA ZWIERZAKA”, zbiórka karmy dla zwierzaków z mieleckiego schroniska.