FKS Stal Mielec Patronem Szlachetnej Paczki! 🎁 Poznaj historię rodzin z Mielca w potrzebie i pomóż tym, którym zabrakło szczęścia #GramyRazem

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?

Przede wszystkim wybierz Rodzinę, której chcesz pomóc. Następnie zbierz osoby, z którymi przygotujesz Szlachetną Paczkę – np. z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z pracy. Wspólnie przejdźcie do kompletowania niezbędnych produktów. W międzyczasie skontaktuje się z Tobą wolontariusz opiekujący się wybraną przez Ciebie Rodziną – to on będzie mógł odpowiedzieć na szczegółowe pytania odnośnie jej potrzeb. Pamiętaj przy tym, że ważne jest spełnienie trzech potrzeb wskazanych przez Rodzinę jako kluczowe (są one wyróżnione w każdym z opisów Rodziny). Gdy już zbierzesz produkty, zapakuj paczkę – nie zapomnij, że to prezent, więc obok mocnych kartonów i taśmy klejącej, przyda się również ozdobny papier. Później pozostaje Ci już dostarczenie Paczki do odpowiedniego magazynu (przypisanego do wybranej Rodziny), o którym informacje znajdziesz w wiadomości, którą otrzymasz po wyborze Rodziny. Jeśli wśród potrzeb Rodziny znajdują się rzeczy wielkogabarytowe czy inne wymagające specjalnej dostawy, umów się z wolontariuszem opiekującym się Rodziną na najlepszy sposób ich dostarczenia.

Jeszcze kilka Rodzin z Mielca potrzebuje pomocy:

Pani Wiktoria, 52 lata
Pani Wiktoria jest bardzo pozytywną osobą. Niestety w wieku 10 lat zachorowała na pierwsze choroby, które pozostały aż do dzisiaj. Na co dzień leży w łóżku z powodu przebytych chorób, które odebrały jej władze w nogach. Na szczęście codziennie rano przychodzi opiekunka z MOPS-u, dzięki czemu pani Wiktoria nie czuje się taka samotna. Najtrudniejsze dla Pani Wiktorii jest to, że nie może wstać z łóżka. Utrzymuje się z renty rodzinnej po zmarłych rodzicach oraz z zasiłku stałego (2200 zł). Po odliczeniu kosztów leczenia oraz opłat zostaje jej 577 zł na cały miesiąc.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:
1.    Żywność
Odciążyłoby to panią Wiktorię z wydatków.
2.    Poduszka
Stara poduszka służy jej już wiele dobrych lat i jest już cała wygnieciona.
3.    Odkurzacz pionowy
Bardzo by pomógł w dokładnym posprzątaniu domu.

Pani Zofia, 76 lat i Syn Piotr, 50 lat
Pani Zofia całe swoje życie poświęciła wychowaniu dzieci, ma ich sześcioro. Dzieci wyrosły założyły swoje rodziny i rozjechały się po świecie. W domu został tylko jeden syn, który nie założył rodziny. Wiedli spokojne życie aż do śmierci męża pani Zofii. Syn nie mógł sobie z tym poradzić i zaczął pić alkohol. Szybko się opamiętał i nie pije już kilka lat. Obecnie utrzymują się tylko z emerytury pani Zofii i zasiłku pielęgnacyjnego (1250 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania domu i leków na życie pozostaje 334 zł na osobę miesięcznie.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Odkurzacz
Pozwoli dokładnie posprzątać cały dom.
2.    Żywność
Pomoże odciążyć domowy budżet.
3.    Środki czystości
Pomogą w utrzymaniu czystości.

Pani Klaudia, 67 lat
Pani Klaudia to starsza schorowana kobieta. Kilkadziesiąt lat temu mieszkała w poza granicami kraju i tam zarabiała na życie i rodzinę. Pewnego dnia zasłabła jadąc autem, ale na szczęście obyło się bez wypadku. Spędziła równy rok w szpitalu, a podczas pobytu dostała również wylewu i zapadła w śpiączkę. Po wyjściu ze szpitala, wróciła do Polski, ponieważ nie chciała być na utrzymaniu córki. Pani Klaudia utrzymuje się tylko z emerytury (1260 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania i leków, pozostaje jej 390 zł na cały miesiąc.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Opał
Pani Klaudia nie może sobie pozwolić na tak duży wydatek.
2.    Środki czystości
Odciąży to Panią Klaudię w codziennych wydatkach.
3.    Żywność
Pomoże to Pani Klaudii, gdyż nie będzie musiała często chodzić do sklepu.

Pan Paweł, 42 lata
Pan Paweł kiedyś był szczęśliwym mężem, pracował, utrzymywał rodzinę. Wszystko się zmieniło, gdy nagle zmarła żona, popadł w depresję, nie mógł sobie z tym poradzić i nadal nie może się z tym pogodzić. Do tego doszła nerwica, problemy z kręgosłupem i ból stawów. Całe dnie mężczyzna spędza w domu sprzątając, bo go to relaksuje. Czasami wyjdzie zrobić zakupy. Utrzymuje się z zasiłków (807 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania i leków pozostaje mu miesięcznie 269 zł
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Kurtka
Pozwoli w zimowe dni zrobić zakupy i pospacerować. Zaoszczędzenie na kupnie tej potrzeby pozwoli na zakup odzieży zimowej.
2.    Żywność
Zakup żywności trwałej pomoże zaoszczędzić pieniądze.
3.    Środki czystości
Ich zakup posłuży na długo, dzięki czemu odciąży budżet domowy.

Pani Barbara, 55 lat
Pani Barbara to sympatyczna, przyjazna kobieta. Posiada wykształcenie średnie, ekonomiczne. Zanim znalazła się w trudnej sytuacji pracowała przez kilkanaście lat. Jednak od wielu lat z przyczyn zdrowotnych nie może podjąć pracy. Pani Barbara cierpi na choroby fizyczne jak i psychiczne. Kilka lat temu jadąc rowerem, została potrącona. Na skutek tego wypadku ma problemy zdrowotne. Najtrudniejsze w codziennym życiu dla Pani Barbary są wahania nastrojowe wynikające z problemów psychicznych. Wpływa to bardzo negatywnie na jej codzienne funkcjonowanie. Pani Barbara utrzymuje się z renty chorobowej oraz zasiłku pielęgnacyjnego (1085 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu potrzebnych leków, pozostaje jej 297 zł miesięcznie.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Żywność
Niezbędna rzecz, która pozwala na przeżycie.
2.    Środki czystości
Środki czystości sprawią, że życie w czystym mieszkaniu będzie przyjemniejsze, oraz bardziej komfortowe.
3.    Płaszcz
Dzięki niemu łatwiej będzie przetrwać warunki zimowe.

Pani Bożena, 74 lata
Pani Bożena nigdy nie miała w życiu lekko. Rozstanie ze mężem, który zostawił ją z dziećmi, wszystko pogłębiło. Swoje mieszkanie oddała jednej z córek, a sama przeniosła się do dwupokojowego sypiącego się domu rodzinnego, w którym nie ma łazienki i bieżącej wody a jedynym źródłem ciepła w zimie jest stary zardzewiały trociniak. Pani Bożena jest zdana tylko na siebie, nie ma na kogo liczyć. Jej jedynym źródłem utrzymania jest renta chorobowa (950 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania, pozostaje jej 450zł miesięcznie.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Opał
Pani posiada jedynie mały trociniak do ogrzewania pomieszczenia, może w nim palić jedynie drewnem. Jest to jej jedyne źródło ciepła w zimie.
2.    Żywność
Żywność to ważna potrzeba, gdyż wspomoże przynajmniej na jakiś czas.
3.    Środki czystości
Zakup środków czystości odciąży budżet domowy.

Pani Lidia, 73 lata Mąż Edward, 75 lat Córka Agata, 43 lata Syn Krzysztof, 41 lat
Pani Lidia oraz jej mąż Edward mieszkają wspólnie z dwójką dorosłych dzieci. Starsza córka Agata cierpi na upośledzenie ruchowe. Mimo ciężkiej sytuacji rodzina stara się dawać sobie radę w życiu. Obecnie sytuacja finansowa nie jest ciekawa, gdyż mają wysokie raty kredytu oraz wydatki na leczenie córki. Rodzina utrzymuję się z emerytury oraz wynagrodzenia za pracę dorywczą (3700zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania oraz leków, dochód na jednego członka Rodziny wynosi 424 zł miesięcznie.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1.    Żywność
Pozwoli godnie przeżyć święta.
2.    Środki czystości.
Zakup środków czystości pozwoli odciążyć budżet domowy.
3.    Odkurzacz
Stary jest zepsuty, a na zakup nowego Rodzina nie ma wystarczającej liczby pieniędzy.

Baza Rodzin z rejonu Mieleckiego:
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/189?fbclid=IwAR3GnZFlrB2mqE5yEIW2rHm5bT_bhHAftOO9mq_659T7XD_MwGwvrjCJXYE