Podsumowanie działalności Ośrodka Kibice Razem w 2020 roku. Wiele akcji społecznych i charytatywnych

Ośrodek Kibice Razem podsumował swoją działalność w 2020 roku. Mimo bardzo trudnego czasu, kibice cały czas działali, pomagali potrzebującym oraz zorganizowali wiele akcji społecznych i charytatywnych.

Już na pierwszy rzut oka widać, że działalność Ośrodka Kibice Razem wybiega daleko poza stadionowe trybuny. Przedstawiamy podsumowanie działań, Ośrodka Kibice Razem Stal Mielec, w trudnym 2020 roku.

-To był trudny rok ze względu na pandemię, która pokrzyżowała nam bardzo wiele planów. Mimo wszystko stanęliśmy na wysokości zadania i przyczyniliśmy się do wielu spraw mających na celu promowanie dobrego wizerunku miasta, klubu, jak i środowisk kibiców, na których zawsze można liczyć – mówią przedstawiciele Ośrodka Kibice Razem.

Kibice pracowali mocno przez cały 2020 rok. W styczniu zorganizowali spotkanie młodych fanów z piłkarzami pierwszego zespołu PGE FKS Stal Mielec. Dzieci i młodzież mogły m.in. zagrać w popularną grę FIFA ze swoimi ulubieńcami.

W styczniu ośrodek był również partnerem ,,3 biegu – policz się z cukrzycą”, będąc odpowiedzialnymi za oprawę biegu.

Po wybuchu pandemii koronawirusa kibice stanęli na wysokości zadania i jako jedni z pierwszych w Mielcu zorganizowali akcję pomocy dla seniorów. Robili im zakupy i pomagali w codziennych obowiązkach.

Organizowali również zbiórki dla mieleckiego Pogotowia. Medykom dostarczali posiłki oraz ekwipunek niezbędny do pracy w warunkach epidemii, taki jak: rękawiczki, przyłbice czy kombinezony oraz płyny do dezynfekcji rąk.

Warto przypomnieć, że wtedy (marzec i kwiecień) był to towar deficytowy i właściwie każda maseczka czy para rękawiczek była bardzo cenna.

To oczywiście nie wszystkie działania z wiosny. -Pod koniec marca zakończyliśmy zbiórkę na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla Patryka Jaszcza (przekazaliśmy na ten cel zebrane 11 049 zł) – przekazują przedstawiciele ośrodka.

Latem kibice zorganizowali m.in. akcję zbiórki żywności i pomocy dla mieleckiego schroniska oraz rozpoczęli również akcję ,,SPORTOWCY DLA MAI”. Była to seria licytacji na leczenie 3 letniej Mai z Mielca.

W sierpniu na obiekcie Smoczanki odbył się piłkarski turniej dla dzieci, który również organizowany był przez Ośrodek Kibice Razem. Był to przełożony z czerwca turniej z okazji Dnia Dziecka.

Jesienią mieliśmy kontynuację wielu innych akcji charytatywnych i społecznych. W samym tylko grudniu kibice zaangażowali się w „Szlachetną Paczkę”, zorganizowali zbiórkę prezentów na „Biało-Niebiskiego Mikołaja” oraz wsparli akcję „Daj Włos”, która organizowana jest na rzecz Fundacji RaknRoll – Wygraj Życie.

Tak naprawdę to tylko część, z bardzo wielu akcji kibiców na rzecz lokalnego środowiska Mielca. Jak zapowiadają przedstawiciele Ośrodka Kibice Razem, zrobią oni wszystko, by w 2021 roku było tego jeszcze więcej.

My możemy tylko bić brawo i życzyć dalszego powodzenia!