Przemysław Maj z profesjonalnym kontraktem!

Przemysław Maj (rocznik 2003) związał się swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem z klubem FKS Stal Mielec. W pierwszym zespole będzie występował z numerem 16. 

Przemysław Maj w piłkę grał od małego. Od razu widać było po nim duży talent, więc w piątej klasie szkoły podstawowej trafił do Stali Mielec. Jego pierwszym trenerem był Maciej Karasiński.

W następnych latach trenował pod okiem trenerów: Igora Wójtowicza, Witolda Karasia, Arkadiusza Gery, Damiana Polaka, Damiana Skiby, Sebastiana Ryguły oraz Macieja Serafińskiego, Janusza Hynowskiego i Sebastiana Bajorka.

Przemysław Maj w rundzie jesiennej był wiodącą postacią czwartoligowych rezerw naszego klubu. W 20 meczach zdobył 7 bramek, dla drużyny, która o mały włos nie awansowała do grupy mistrzowskiej.

Nasz wychowanek ma również za sobą debiut w pierwszym zespole. Na boisku pojawił się w drugiej połowie zremisowanego meczu z Lechem Poznań.

Teraz Przemysław Maj związał się profesjonalnym kontraktem z naszym Klubem.

Podpisanie kontraktu z Przemysławem Majem to kolejny efekt zmiany filozofii klubowej Akademii PGE FKS Stal Mielec, która na początku 2018 roku została zreorganizowana z inicjatywy europosła Tomasza Poręby.

Nadrzędnym celem Akademii PGE FKS Stal Mielec jest szkolenie młodych zawodników w taki sposób, by byli oni gotowi walczyć o miejsce w kadrze pierwszego zespołu.