Raport kartkowy. Z Cracovią zagramy bez Marcina Flisa

Trener Leszek Ojrzyński nie będzie mógł w najbliższym meczu skorzystać z Marcina Flisa. Nasz zawodnik będzie pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Marcin Flis w meczu z Górnikiem Zabrze otrzymał swoją czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Tym samym nie będzie mógł zagrać w piątkowym spotkaniu z Cracovią.

Z kolei w gronie zagrożonych jednomeczowym wykluczeniem są: Bozhidar Chorbadzhiyski, Grzegorz Tomasiewicz i Mateusz Matras. Każdy z nich ma na swoim koncie trzy żółte kartki.

Wracając do zawodników wykluczonych, to osłabiona będzie również Cracovia. Trener Michał Probierz nie będzie mógł skorzystać z Pelle van Amersfoorta, który podobnie jak Flis, uzbierał na swoim koncie cztery żółte kartki. Do tego zagrać nie będzie mógł Ivan Marquez, który pauzuje z kolei za bezpośrednią czerwoną kartkę.

W gronie zagrożonych w Cracovii są: Marcos Alvarez i Filip Piszczek.

Przypomnijmy, że pauzować musi zawodnik po czwartym napomnieniu żółtą kartką (1 mecz), po ósmym napomnieniu – 1 mecz, a po dwunastym napomnieniu kara wrasta do dwóch meczów. Warto również zaznaczyć, że przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze.

Początek meczu PGE FKS Stal Mielec – Cracovia w piątek o godzinie 18. Transmisja w Canal+Sport i nSport+.