To już pewne! Jeszcze w tym roku boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie zadaszone

To już pewne! Jeszcze w tym roku boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią będzie zadaszone. 23 lutego odbyło się oficjalne podpisanie umowy na realizację tej inwestycji.

Za realizację zadania inwestycyjnego odpowiedzialne będzie konsorcjum firm: Gardenia Sport Sp. z o.o. i Garapena Sp. o.o, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w ramach przetargu. Zgodnie z umową, Wykonawca na realizację zadania ma czas do końca października bieżącego roku.

– Mielec jest miastem, gdzie mogą rozwijać się talenty, piłkarskie, siatkarskie czy lekkoatletyczne. Ta nowa architektura sportowa, w którą inwestujemy jest zatem bardzo istotna. Zadaszenie boiska piłkarskiego stanowi pewne dopełnienie wkładu w piłkę nożną i jest krokiem milowym dla piłkarzy, także młodzieżowych, którzy dzięki niemu, w okresie zimowym będą mogli trenować w normalnych warunkach – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

W ramach umowy, konsorcjum firm odpowiedzialne będzie m.in. za rozbudowę istniejącego boiska piłkarskiego o powłokę pneumatyczną oraz trzy budynki techniczne związane z obsługą powłoki (znajdzie się w nich węzeł cieplny i piece nadmuchowe). Przedmiotem zamówienia jest także przebudowa sieci energetycznej oraz zaprojektowanie przyłącza ciepłowniczego zgodnie z planem zagospodarowania terenu. Powierzchnia zaprojektowanego zadaszenia pneumatycznego to 8 664 m2. Jego wysokość wyniesie 19 m.

– Jest to dla mnie ważny moment, bo o zadaszenie tego boiska zabiegaliśmy wspólnie od kilkunastu miesięcy. Boisko to będzie jedynym pełnowymiarowym zadaszonym boiskiem na Podkarpaciu. Na ten cel udało się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 1,1 mln zł, drugą część dołożyło miasto i dzięki temu powstanie obiekt, który będzie służył nie tylko piłkarzom, nie tylko akademii, ale jestem przekonany, że także wszystkim mieszkańcom. Dlatego za tę współpracę i decyzję jaką władze miasta podjęły, chciałbym bardzo podziękować panu Prezydentowi, radnym jak i osobom w Ministerstwie Sportu, które przyczyniły się do uzyskania dofinansowania – mówi Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

– Dla naszych adeptów, których jest ponad 230 jest to bardzo dobra wiadomość. Znamy sytuacje jaka towarzyszyła nam w zimie. Nie mieliśmy gdzie trenować, także grupy młodzieżowe nie mogły poradzić sobie z warunkami, dlatego zadaszenie nam pomoże. Jest to bardzo ważny krok w rozwoju klubu – mówi Prezes FKS Stal Mielec Jacek Klimek.

Łączny koszt inwestycji to 2 318 845,04 zł brutto. Gmina Miejska Mielec uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na realizację tej inwestycji w ramach rządowego programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich w wysokości 1,1 mln zł.