WRÓCILI NA WŁAŚCIWE TORY

Dzisiejsze starcie lidera z Mielca z broniąca się przed spadkiem drużyną z Góry zakończyło się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy. Stal wygrała 3:0 po bramkach Andreji Prokicia, Sebastiana Zalepy i Tomasza Prejsa.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu Stal wyraźnie prowadzi w tabeli z dorobkiem 58 punktów. Za plecami mielczan plasuje się Znicz Pruszków (51), który w bezpośrednim pojedynku pokonał dzisiaj Raków Częstochowa (45). Trzecie miejsce należy do Wisły Puławy (49), która zdobyła łatwe trzy punkty za walkower z Okocimskim Brzesko. Czwarty GKS Tychy (47) niespodziewanie uległ u siebie Legionovii Legionowo. Przewaga mielczan nad miejscem dającym baraże to aż 11 oczek i nie ma co ukrywać, że pierwsza liga stoi otworem.

Zespół Janusza Białka musiał dziś wygrać z Nadwiślanem oraz z … arbitrem. Prowadzący zawody pan Michał Zając z Sosnowca mylił się na potęgę, jego kolejne decyzje mocno krzywdziły lidera. Apogeum „możliwości” sędziego to czerwone kartki dla Tomasza Margola i Mateusza Cholewiaka. Już pokazanie drugiego żółtego kartonika stoperowi gości budziło sporo kontrowersji (faul w starciu z Prokiciem, któremu świetnie dograł Kamil Radulj), natomiast to, w jaki sposób pan Zając wyrzucił z placu gry Cholewiaka woła o pomstę do nieba. „Cholewka” w ciągu dwóch minut złapał dwa żółtka, za każdym razem werdykt arbitra był niesłuszny.

Drużyna prowadzona przez Rafała Wójcika nie miała nic do powiedzenia w starciu ze Stalą, podrażnioną ostatnimi ligowymi niepowodzeniami. Od pierwszego gwizdka to miejscowi dążyli do zdobycia gola. Pierwszą szansę miał Prokić, który w 9. minucie strącił dośrodkowanie Szymona Sobczaka, ale trafił jedynie w słupek. Chwilę później Serb dwukrotnie próbował trafić strzałem głową, najpierw pomylił się minimalnie, za drugim razem na posterunku był bramkarza Nadwiślana. W 16. minucie mielczanie zdobyli bramkę, której jednak nie uznał arbiter. Po strzale Bartosza Nowaka i rykoszecie piłka wpadła do bramki, jednak odgwizdana została pozycja spalona… W 24. minucie świetnie wrzucił piłkę Sobczak, strzał głową Cholewiaka ofiarnie wyblokował Filip Korneta. Kolejne próby Sobczaka i Nowaka również nie trafiły do celu. Sporo kontrowersji wzbudziła sytuacja z ostatniej minuty pierwszej połowy, gdy po rzucie rożnym jeden z piłkarzy z Góry zagrał ręką we własnym polu karnym – gwizdek arbitra jednak milczał…

Początek drugiej odsłony to huraganowe ataki Stali, które w końcu przyniosły wymierne efekty. Próbował Zalepa, próbował Sobczak, w końcu radość drużynie i kibicom dał Prokić. Skończyło się na 3:0, choć wygrana Stali powinna być okazalsza.

1:0 (48 min.) Dośrodkowanie Nowaka wybił Filip Korneta, piłka trafiła pod nogi Krystiana Getingera, który tuż zza pola karnego uderzył na bramkę Roberta Błąkały. Bramkarz gości sparował futbolówkę wprost pod nogi Prokicia, który za drugim razem zdołał trafić do bramki efektownym strzałem nożycami!

2:0 (69 min.) Z rzutu wolnego doskonale dorzucił piłkę Getinger. Wbiegający w pole bramkowe alepa dołożył głowę i pewnym uderzeniem pokonał golkipera przyjezdnych.

3:0 (87 min.) Szybkość i zdecydowanie Prejsa przyniosły trzeciego gola dla Stali. Skrzydłowy wyprzedził Michała Bedronkę i precyzyjnym strzałem z 7 metrów wyprowadził swą drużynę na prowadzenie 3:0.

W przyszłą sobotę (7.05) biało-niebieskich czeka wyjazdowy pojedynek w Radomiu. Tamtejszy Radomiak zajmuje obecnie 7. miejsce.

Puszcza Niepołomice – Błękitni Stargard, niedziela, g. 16
Wisła Puławy – Okocimski KS Brzesko 3:0 (walkower)

FKS STAL MIELEC – LKS Nadwiślan Góra 3:0 (0:0)

Bramki: Prokić (48), Zalepa (69), Prejs (87 min.)

Stal: Libera – Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger, Cholewiak, Żubrowski ©, Nowak (66 Radulj), Lech (89 Marciniec), Sobczak (75 Prejs), Prokić

Nadwiślan: Błąkała – Korneta, Margol, Bedronka, Wójcik (87 Stefański), Ogrocki (55 Piwowarczyk), Kaszok ©, Wasiluk, Widuch (65 Musiolik), Ceglarz, Essam (72 Jarosz)

Sędziowali: Michał Zając (sędzia główny), Mariusz Grząba (asystent nr 1) i Dawid Grzelec (sędzia asystent nr 2) oraz Szymon Grabara (sędzia techniczny) – wszyscy Śląski ZPN

Żółte kartki: Cholewiak – Margol

Czerwone kartki: Cholewiak (79 min. druga żółta kartka, faul) – Margol (68 min., druga żółta kartka, faul)

Widzów: 2 335