Zaczynamy odliczanie! W poniedziałek mecz z Wisłą Płock

Już w najbliższy weekend rusza runda rewanżowa PKO BP Ekstraklasy. Po raz drugi z rzędu będziemy kończyć kolejkę spotkań, a naszym przeciwnikiem będzie Wisła Płock.

W najbliższy poniedziałek o godzinie 18 rozpocznie się mecz PGE FKS Stal Mielec – Wisła Płock. Nasz przeciwnik w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin.

Wisła Płock w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje 9.miejsce, z dorobkiem 19.punktów. W dotychczasowych pojedynkach podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego wygrali pięć meczów, cztery zremisowali, a sześć przegrali.

W 2021 rok weszli bardzo dobrze, bo pewnie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0. Dla Wisły Płock gole strzelali Mateusz Szwoch (z karnego) oraz Dawid Kocyła.

Największą uwagę na pewno warto zwrócić na wymienionego wyżej Mateusza Szwocha. To lider klasyfikacji asyst PKO BP Ekstraklasy – w tym sezonie ma już 6 takich podań. Do tego dołożył jeszcze 3 gole, co daje mu łącznie 4.miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej (gole+asysty). W tej samej klasyfikacji 6.miejsce zajmuje nasz Maciej Domański.

Trenerem Wisły Płock jest Radosław Sobolewski. To 32-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w Niemczech w 2006 roku, a w klubowej piłce 4-krotny mistrz Polski z Wisłą Kraków. Łącznie w ekstraklasie zagrał 370 spotkań, w których zdobył 39 bramek.

fot. Piotr Kucza/400mm