Zamknij

Sportowe wakacje dla najmłodszych dzieci czyli Piłkarskie Przedszkole Stali Mielec

pzu_pasek

Młodzi adepci piłki nożnej uczestniczyli w półkolonii „Piłkarskie Przedszkole” w ramach projektu „Letnia Akademia Zdrowia Stali Mielec”. W dniach od 01 do 12.08.2016 roku, grupa 60 dzieci w wieku 5-10 lat wzięła udział w zajęciach o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

W trakcie półkolonii odbywały się treningi piłkarskie połączone z regeneracją i zabawą na basenie otwartym. Na zajęciach wprowadzano proste ćwiczenia piłki nożnej polegające na kontrolowaniu piłki i koordynacji własnego ciała, aby następnie skupić się na technice gry.

Zakończeniem pierwszego tygodnia półkolonii był wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Tu dzieci przeżyły niezapomniane chwile, a czas upłynął im na zabawie i wspólnej podróży do świata baśni i fantazji, świata magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

W drugim tygodniu sierpnia oprócz zajęć piłkarskich, młodzi uczestnicy Letniej Akademii Zdrowia udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat – Krajno, gdzie zobaczyli m.in. miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę.
Wielką radość sprawiła dzieciom wycieczka do rzeszowskiego kina na film „Epoka Lodowcowa – Mocne uderzenie”. Przypominamy również, że mamy bonusy za https://slotogate.com/slots/wolf-run/ przyjdź i spróbuj!

W kolejnych dniach odwiedzono również Osadę Słowiańską w Stobiernej, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne w grupach, a także dzieci mogły spróbować swoich sił np. w strzelaniu z łuku.
Na zakończenie półkolonii uczestnicy pojechali na turniej piłkarski w Charasznicy, połączony z pobytem na basenie i w rodzinnym parku rozrywki pod zamkiem Ogrodzieniec.

Wśród mocno napiętego grafiku Trenerzy znaleźli również czas na przeprowadzenie krótkich pogadanek dla dzieci o prowadzeniu zdrowego stylu życia i o dobrych nawykach żywieniowych.
Dla kilkudziesięciu młodych chłopców naszej Akademii, którzy wzięli udział w zajęciach i projekcie był to bardzo aktywnie i dobrze wykorzystany czas.

Trenerzy: Rafał Ćwięka, Jakub Korczykowski, Kamil Zaskalski

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU