Z klubowej kroniki Stali – był taki mecz z Puszczą Niepołomice (cz. 39)

Historia ligowych spotkań Stali z drużyną z województwa małopolskiego nie jest długa i zaczęła się dopiero jesienią 2014 roku w drugiej lidze, kiedy 16 sierpnia biało-niebiescy na własnym stadionie ulegli przeciwnikowi 0-2. Następny sezon mielczanie pod wodzą trenera Janusza Białka rozpoczęli nie najlepiej, gdyż stracili dwa punkty w meczu z Polonią (1-1) w Bytomiu. W meczu, kończącym drugą kolejkę piłkarze Stali zasłużyli jednak na zgarnięcie pełnej puli punktowej. Od pierwszych sekund tego meczu stworzyli więcej okazji bramkowych, niż drużyna gości. Była szansa na objęcie prowadzenia już w pierwszych 45 minutach, lecz na przeszkodzie naszej jedenastki stawał dobrze dysponowany tego dnia przyjezdny golkiper – Marcin Staniszewski. Już na początku spotkania zagrodził on drogę do swej bramki po uderzeniach Krystiana Getingera, następnie Bartka Nowaka. Ten ostatni mielecki pomocnik spróbował jeszcze raz przed przerwą i znów górą był bramkarz z Niepołomic. O kilka centymetrów chybił natomiast Łukasz Żegleń.

Po zmianie stron rozwiązał się worek z golami. W 58. minucie po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców gości, arbiter podyktował jedenastkę dla naszego zespołu. Celnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Sebastian Łętocha i na tablicy wyników pojawił się wynik 1-0. Po kolejnych dwudziestu jeden minutach mielczanie podwyższyli prowadzenie. Szybką kontrę w wykonaniu Nowaka, po wcześniejszym odebraniu gościom piłki przez Getingera, skutecznie wykończył Andreja Prokić. W ostatnim kwadransie, wliczając doliczone minuty, przyjezdni gracze napędzili sporo strachu mieleckim fanom. Już w 81. minucie Stepankow uzyskał kontaktową bramkę dla rywala, lecz na szczęście kolejne okazje zmarnowali wcześniejsi rezerwowi Dawid Sojda i Mateusz Janiec.

09.08.2015 – Mielec, 2 kolejka 2. ligi, Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 2-1 (0-0)

Sędziował: Bielawski (Katowice)    Widzów: 2.485

Stal: Libera – Sulewski (ż), Bierzało (ż; 90 Marciniec), Zalepa, Getinger, Żegleń (61 Prejs), Żubrowski, S.Duda, Nowak, Prokić (89 Papka), S.Łętocha (72 Cholewiak)          Trener: J.Białek

Puszcza: Staniszewski – Wieczorek, Lepiarz, Czarny, Mikołajczyk, Maluga (90 Furtak), Gawęcki (ż), Kotwica, Furczyk (78 Stepankow, ż), Broź (78 Sojda), Gębalski (67 Janiec)            Trener: Ł.Gorszkow

Bramki: Łętocha 59 (karny), Prokić 78 – Stepankow 81 min.

Bilanse ligowe Stali z zespołem Puszczy na dwóch poziomach rozgrywkowych wyglądają następująco: w 1. lidze rywalizowano 6 razy (2 zwycięstwa Stali, 3 remisy, 1 porażka, bramki: 3-2). W 2. lidze doszło do 4 spotkań (1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 5-6).