Nasz rywal: Zagłębie Lubin

18 września o godzinie 19:00 swój kolejny mecz w PKO BP Ekstraklasie rozegra zespół PGE FKS Stali Mielec. Naszym rywalem w spotkaniu w ramach 8. kolejki będzie drużyna Zagłębia Lubin. Mielec od Lubina dzieli 500 km, a w ligowej tabeli obie drużyny 4 punkty. Miedziowi  w dotychczasowych spotkaniach zdobyli 13 punktów i zajmują 3 miejsce.

W zespole z Lubina nastąpiło kilka transferów zarówno przychodzących jak i wychodzących. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika opuścili m.in.: Łukasz Łakomy, Jakub Świerczok, Filip Starzyński i Sasa Zivec. Do drużyny z Lubina dołączyli zaś m.in. Mateusz Wdowiak, Marek Mróz oraz powracający z wypożyczenia z PGE FKS Stali Mielec: Kamil Kruk i Adam Ratajczyk.

W swoim pierwszym meczu w sezonie 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmowało na własnym stadionie beniaminka- Ruch Chorzów. Jako pierwsi w tym spotkaniu prowadzenie objęli zawodnicy z Chorzowa, lecz żaden z nich nie był strzelcem bramki. Nieszczęśliwie piłkę do bramki wbił Aleks Ławczniczak. W 34 minucie spotkania Ławczniczak mógł zrehabilitować się za bramkę samobójczą, lecz zdobyty przez niego gol, po analizie VAR nie został uznany. Wyrównanie drużynie z Lubina mógł dać w 63 minucie meczu Makowski, lecz jego bramka również nie została uznana- zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Makowski jednak wpisał się na listę strzelców, kiedy to pokonał bramkarza Ruchu w 71 minucie meczu. Zwycięską bramkę dla drużyny Zagłębia Lubin w 81 minucie fantastycznym uderzeniem zdobył Kłudka i to drużyna Waldemara Fornalika mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

29 lipca zespół Zagłębia Lubin udał się na wyjazdowy mecz do Wrocławia. Derby Dolnego Śląska były wyjątkowe dla trenera Waldemara Fornalika, ponieważ był to jego 500. mecz w roli trenera w PKO BP Ekstraklasie. Jako pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli zawodnicy Jacka Magiery. Faulowany w polu karnym był Samiec-Talar, a rzut karny pewnie wykorzystał Erik Expósito. Wyrównanie po błędzie bramkarza Śląska dał Miedziowym Dawid Kurminowski. 4 minuty później na listę strzelców wpisał się Bohar i to zespół z Lubina mógł po końcowym gwizdu arbitra cieszyć się z 3 punktów i wygranej w derbach Dolnego Śląska.

W kolejnych dwóch spotkaniach zespół z Lubina zapisał na swoim koncie 1 punkt. W meczu z Lechem Poznań wyszli na prowadzenie po zdobytej bramce Kurminowskigo, który wykorzystał błąd bramkarza Lecha- Filipa Bednarka. Mimo że od 50 minuty drużyna z Poznania grała w osłabieniu (czerwoną kartkę otrzymał Murawski) to w 76 minucie bramkę dla Lecha zdobył Miha Blažič. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz z Cracovią był pierwszą porażką drużyny Waldemara Fornalika w sezonie 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy. W 10 oraz w 35 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Patryk Makuch i po pierwszych 45 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 2:0. W drugiej części meczu mimo przeprowadzeniu 5 zmian zespół z Lubina nie potrafił zdobyć bramki. W doliczonym czasie gry gola z rzutu karnego zdobył Chodyna, lecz po końcowym gwizdu arbitra to zawodnicy Cracovii mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Zagłębia Lubin mierzył się z kolejnym beniaminkiem- drużyną Puszczy Niepołomice. Od początku spotkania to zespół z Lubina szukał swoich szans na objęcie prowadzenia. Mimo oddania kilku strzałów na bramkę Komara nie udało się zdobyć gola. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy widniał wynik 0:0. W 50 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Chodyna i była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Zagłębie zwyciężyło 1:0.

20 sierpnia drużyna Zagłębia wybrała się na mecz wyjazdowy do Kielc, gdzie zmierzyła się z zespołem Korony. Prowadzenie w tym spotkaniu już w 15 minucie meczu objął zespół Kamila Kuzery, kiedy to swojego pierwszego gola w PKO BP Ekstraklasie zdobył Nono. 7 minut później wynik spotkania podwyższył Dalmau. W 31 minucie meczu drugą żółtą kartę w meczu otrzymał Kłudka i zespół Waldemara Fornalika musiał grać w osłabieniu. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i po 90 minutach meczu zespół z Lubina musiał pogodzić się z porażką.

Przed przerwą w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy związaną z meczami reprezentacji narodowych, drużyna Zagłębia Lubin podejmowała na własnym stadionie zespół Pogoni Szczecin. Zespół ze Szczecina przystępując do tego spotkania miał za sobą 3 porażki z rzędu w lidze. W pierwszej części spotkania zawodnicy z Lubina częściej stwarzali sobie sytuacje bramkowe, lecz żadnej z nich nie zdołali zamienić na gola. W 78 minucie rzut rożny wykonywał Buletsa, a piłkę po jego dośrodkowaniu strzałem głową skierował do bramki Bartosz Kopacz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

W przerwie na mecze reprezentacji narodowych zespół Zagłębia Lubin rozegrał mecz kontrolny z drużyną Lechii Dzierżoniów, która występuje na poziomie IV Ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Lubina 6:0.

Ilość zdobytych punktów: 13

Już 18 września o godzinie 19:00 będziemy podejmować na Stadionie Miejskim w Mielcu zespół Zagłębia Lubin. Od 9 spotkań drużyna PGE FKS Stali Mielec jest niepokonana na własnym stadionie. Bilety na to spotkanie można nabyć w sklepie FKS Stal Mielec przy ul. Solskiego 1 oraz na stronie internetowej: www.bilety.stalmielec.com