Legia Warszawa – PGE FKS Stal Mielec [1:3]

29 października o godzinie 15:00 w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół PGE FKS Stali Mielec rozegrał mecz wyjazdowy z drużyną Legii Warszawa.

PGE FKS STAL MIELEC: 1. Mateusz Kochalski – 6. Leandro, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger, 16. Mathhew Guillaumier, 19. Michał Trąbka (90+2′ 14. Rafa Santos), 27. Alvis Jaunzems, 11. Krzysztof Wołkowicz (76′ 8. Koki Hinokio), 10. Maciej Domański, 17. Ilya Shkurin (90′ 42. Kai Meriluoto).
Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 7. Łukasz Gerstenstein, 29. Jakub Rozwadowski, 5. Marco Ehmann, 25. Łukasz Wolsztyński.
Trener: Kamil Kiereś

LEGIA WARSZAWA: 1. Kacper Tobiasz – 55. Artur Jędrzejczyk, 3. Steve Kapuadi (46′ 4. Marco Burch), 5. Yuri Ribeiro, 17. Gil Dias, 99. Bartosz Slisz (74′ 86. Igor Strzałek), 22. Juergen Elitim, 33. Patryk Kun (46′ 13. Paweł Wszołek), 27. Josue, 7. Tomas Pekhart (66′ 9. Blaz Kramer), 20. Ernest Muci (66′ 28. Marc Gual).
Rezerwowi: 30. Dominik Hładun – 12. Radovan Pankov, 21. Jurgen Celhaka, 39. Maciej Rosołek.
Trener: Kosta Runjaic

Mimo, iż  w pierwszej części spotkania to zespół Legii utrzymywał się dłużej przy piłce, to jednak drużyna prowadzona przez trenera Kamila Kieresia objęła prowadzenie w meczu. W 38 minucie spotkania zawodnicy naszej drużyny wykorzystali błąd obrońców Legii Warszawa i na listę strzelców wpisał się Ilya Shkurin. Asystę przy bramce naszego napastnika zaliczył Michał Trąbka. Pierwsza cześć spotkania zakończyła się prowadzeniem biało-niebieskich.

W 49 minucie fantastyczną interwencją popisał się bramkarz PGE FKS Stali Mielec – Mateusz Kochalski, a z kontratakiem wyszedł Ilya Shkurin, który podał piłkę do wychodzącego prawą stroną Krzysztofa Wołlkowicza. Pomocnik naszego zespołu strzałem lewą nogą pokonał Kacpra Tobiasza i na tablicy widniał wynik 0:2. W 52 minucie meczu na bramkę Stali uderzał Muci, lecz Kochalski zdołał skierować piłkę na rzut rożny. W 61 minucie spotkania swoją drugą bramkę w tym spotkaniu mógł zdobyć Krzysztof Wołkowicz, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 73 minucie meczu kolejny raz fantastyczną interwencją popisał się Mateusz Kochalski ratując zespół przed stratą bramki. W 82 minucie spotkania bramkę dla PGE FKS Stali Mielec zdobył Koki Hinokio, a asystę zapisał na swoim koncie Ilya Shkurin. 7 minut później bramkę dla Legii Warszawa zdobył Blaz Kramer. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.