Z kart historii: Polska – Albania 2:2. Mecz w Mielcu

31 października 1984 roku o godzinie 17:00 na stadionie w Mielcu został rozegrany mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej z reprezentacją Albanii w ramach eliminacji Mistrzostwa Świata w Meksyku. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Ponad 25 tysięcy kibiców oglądało reprezentację prowadzoną przez trenera Antoniego Piechniczka w drodze do Mistrzostw Świata w Meksyku, które miały zostać rozegrane w 1986 roku. W składzie naszej reprezentacji w tamtym meczu wystąpiły takie gwiazdy Zbigniew Boniek, Dariusz Dziekanowski czy Włodzimierz Smolarek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Antoniego Piechniczka, po bramce zdobytej przez Włodzimierza Smolarka w 23 minucie spotkania. Jednak reprezentacja Albanii nie zamierzała złożyć broni i w 55 minucie meczu gola zdobył Bedri Omuri. 20 minut później kolejną bramkę dla zespołu Gości strzelił Augustin Kola i na tablicy widniał wynik 1:2. W 80 minucie spotkania bramkę dającą remis zdobył dla reprezentacji Polski Andrzej Pałasz. Mecz zakończył się remisem 2:2

W pierwszym składzie reprezentacji Polski wystąpiło dwóch byłych graczy Stali: Dariusz Kubicki i Kazimierz Buda.