Garbarnia Kraków – PGE FKS Stal Mielec [2-4]

8 listopada o godzinie 13:00 zespół PGE FKS Stali Mielec rozegrał mecz wyjazdowy w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Naszym rywalem była Garbarnia Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Garbarnia Kraków: 26. Mateusz Bartusik – 3. Michał Czekaj (105′ 77. Bartosz Seweryn), 5. Patryk Moskiewicz, 6. Mateusz Duda , 7. Michał Klec (80′ 21. Mateusz Nowak), 8. Bartosz Żurek (70′ 29. Michał Opalski), 9. Kacper Durda (90+3′ 10. Jakub Sutor), 11. Daniel Morys, 16. Karol Dziedzic, 22. Feliks Grzybowski (90+3′ 55. Karol Wątroba), 44. Adrian Kajpust.
Rezerwowi: 76. Piotr Zagórski – 17. Oskar Wielecki, 31. Jakub Szuta.
Trener: Marcin Pluta

PGE FKS Stal Mielec: 13, Konrad Jałocha – 3. Bert Esselink, 5. Marco Ehmann, 7. Łukasz Gerstenstein, 8.  Koki Hinokio (68′ 16. Mattew Guilaumier), 11. Krzysztof Wołkowicz (68′ 23. Krystian Getinger), 19. Michał Trąbka (61′ 10. Maciej Domański), 21. Mateusz Matras, 22. Rafa Santos, 37. Mateusz Stępień (46′ 17. Ilya Shkurin), 42. Kai Meriluoto (74′ 25. Łukasz Wolsztyński)
Rezerwowi: 12. Mateusz Dudek – 6. Leandro, 14. Przemysław Maj, 27. Alvis Jaunzems.
Trener: Kamil Kiereś

Już w drugiej minucie spotkania żółtą kartką ukarany został zawodnik drużyny z Krakowa-  Daniel Morys. Jako pierwsi dogodną sytuację na objęcie prowadzenia mieli Gospodarze, lecz piłka po strzale ich zawodnika trafiła w poprzeczkę bramki Stali. W 31 minucie na strzał zdecydował się Michał Trąbka, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Bartusik. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. W przerwie spotkania na przeprowadzenie zmiany zdecydował się trener PGE FKS Stali Mielec- Kamil Kiereś. Murawę opuścił Stępień, a jego miejsce zajął Ilya Shkurin. Jako pierwsi prowadzenie w spotkaniu objęli biało-niebiescy, a na listę strzelców w 54 minucie meczu wpisał się Michał Trąbka. Dwie minuty później czerwoną kartkę otrzymał Adrian Kajpust i gospodarze musieli grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło im to jednak na zdobycie wyrównującej bramki przez Bartosza Żurka w 65 minucie. Zespół z Krakowa wyszedł na prowadzenie w meczu w ramach Fortuna Pucharu Polski w 76 minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się Kacper Durda. W 86 minucie spotkania wyrównanie naszemu zespołowi dał Ilya Skurin. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2. W dogrywce zespół PGE FKS Stali Mielec zdobył dwie bramki. Najpierw fantastycznym strzałem w 94 minucie popisał się Krystian Getinger, a wynik meczu ustalił Ilya Skurin. Mecz zakończył się wynikiem 2:4 i to zespół PGE FKS Stali Mielec awansował do 1/8 Fortuna Pucharu Polski.

Czerwone kartki:
56 min – 44. Adrian Kajpust (Garbarnia Kraków)
111 min – 22. Rafa Santos (PGE FKS Stal Mielec) – dwie żółte kartki