Nasz rywal: Motor Lublin

W niedzielę 22 września o godzinie 12:15 zespół FKS Stali Mielec rozpocznie mecz z drużyną Motoru Lublin. Spotkanie to będzie rozgrywane w ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Laty w Mielcu.

Zespół Motoru Lublin to beniaminek PKO BP Ekstraklasy, który do najwyższej klasy rozgrywkowej awansował poprzez baraże w rozgrywkach 1 ligi. W meczu półfinałowym baraży wygrał po serii rzutów karnych z Górnikiem Łęczna (4:2), a następnie w decydującym meczu pokonał drużynę Arki Gdynia. Spotkanie w którym gospodarzem była drużyna z Gdyni zakończyło się wynikiem 1:2 i to zespół z Lubelszczyzny mógł cieszyć się z awansu do PKO BP Ekstraklasy. Motor Lublin do Ekstraklasy powrócił po 32 latach.

W meczu rozgrywanym w ramach 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół trenera Mateusza Stolarskiego podejmował na własnym stadionie drużynę Rakowa Częstochowa. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem zespołu z Częstochowy, a bramki dla Medalików zdobyli Ante Crnac oraz Dawid Drachal.

2. kolejka PKO BP Ekstraklasy przyniosła spotkanie dwóch beniaminków: Motoru Lublin z zespołem Lechii Gdańsk. Mecz ten został rozegrany 26 lipca w Gdańsku. Pierwsza połowa spotkanie nie przyniosła bramek i na gole kibice Motoru musieli poczekać do drugiej połowy meczu. Jako pierwszy na listę strzelców w 71 minucie wpisał się Samuel Mraz, a już 3 minuty później wynik spotkania podwyższył Piotr Ceglarz. Po końcowym gwizdu na tablicy widniał wynik 0:2 i to zespół z Lublina mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025.

4 sierpnia drużyna Motoru Lublin podejmowała na własnym stadionie zespół Korony Kielce. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Korony, kiedy to bramkę w 43 minucie spotkania zdobył Adrian Dalmau. W 80 minucie spotkania bramkarz Korony sfaulował zawodnika Motoru Lublin i arbiter spotkania zdecydował się podyktować rzut karny dla gospodarzy. W 82 minucie meczu wyrównującą bramkę zdobył Piotr Ceglarz. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie i spotkanie rozgrywane w ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się wynikiem 1:1.

Kolejne dwa mecze w wykonaniu zespołu Motoru Lublin to bezbramkowe remisy z GKS-em Katowice, a następnie z drużyną Puszczy Niepołomice.

1 września zespół trenera Stolarskiego zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną Legii Warszawa. Jako pierwsi bramkę zdobyli Goście, kiedy to w 9 minucie spotkania bramkarza Legii pokonał Sebastian Rudol. Kolejne minuty należały jednak do drużyny Gonçalo Feio. W 30 minucie bramkę zdobył Bartosz Kapustka, a 6 minut później z rzutu karnego wynik podwyższył Paweł Wszołek i po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał wynik 2:1. Już 3 minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania bramkę dla zespołu z Warszawy zdobył Migouel Alfarela. W 69 minucie spotkania po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Kapustka. W 90 minucie fantastycznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Mbaye Jacques Ndiaye pokonując Kacpra Tobiasza. Nie był to jednak ostatni gol w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry z kontratakiem wyszedł zespół Legii i bramkę ustalającą wynik 5:2 zdobył Jean-Pierre Nsame.

Po przerwie na mecze reprezentacji narodowych zespół Motoru Lublin podejmował na własnym stadionie drużynę Górnika Zabrze. Spotkanie rozgrywane 13 września zakończyło się wynikiem 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 41 minucie Christopher Simon.

Obecnie zespół z Lubelszczyzny zajmuje 10. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Zespół trenera Stolarskiego po rozegraniu 7 meczów notuje bilans: 2 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki.

Bilety na niedzielny mecz można nabyć w Sklepie FKS Stal Mielec w godz. 9:00 – 17:00 oraz na stronie: www.bilety.stalmielec.com