WCIĄŻ NIEPOKONANI! 3:0 ZE STALOWĄ WOLĄ

W sobotni wieczór przy Solskiego 1 goście ze Stalowej Woli musieli uznać wyższość mielczan. Gospodarze rozbili „hutników” 3:0 po golach Bartosza Nowaka, Andreji Prokicia oraz Sebastiana Dudy. Fantastyczne zawody rozegrał bramkarz Tomasz Libera. Nasza Stal jest wciąż niepokonana, dziesięć zgromadzonych punktów daje jej pozycję wicelidera.

Następna ligowa kolejka już w środę. Mielczanie o punkty powalczą w Częstochowie z tamtejszym Rakowem. Mecz wicelidera z liderem rozpocznie się o godzinie siedemnastej.

Biało-niebiescy długo nie mogli wstrzelić się w bramkę doświadczonego Tomasza Wietechy. „Balon” wygrał m. in. pojedynek sam na sam z Prokiciem. Szybki Serb uderzał z 15 metrów, jednak ofiarna interwencja golkipera „Stalówki” nie pozwoliła mielczanom wznieść rąk w górę. Chwilę później po podaniu Prokicia na piąty metr bliski skutecznego wykończenia był Sebastian Łętocha, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów by wpakować piłkę do siatki. Goście też mieli swoje szanse, by otworzyć wynik. Jednak Tomasz Płonka, Damian Łanucha czy też Michał Mistrzyk nie potrafili uderzyć skutecznie na bramkę mielczan. Goście musieli też dokonać zmiany jeszcze przed przerwą, bowiem kontuzji doznał Radosław Mikołajczyk. Pierwsza odsłona nie zachwyciła poziomem. Obejrzeliśmy sporo walki, kilka żółtych kartek, niestety nie doczekaliśmy się gola.

Zespół Janusza Białka drugą połowę zaczął słabo. To zielono-czarni powinni objąć prowadzenie, ale Płonka przegrał pojedynek oko w oko z Liberą. Momentem przełomowym były zmiany jakich szkoleniowiec biało-niebieskich dokonał dziesięć minut po rozpoczęciu drugich czterdziestu pięciu minut. Łukasza Żeglenia zmienił Tomasz Prejs, zaś Łętochę zmienił Mateusz Cholewiak. Na szpicę przesunięty został Prokić. To szybko przyniosło oczekiwany rezultat. W 61. minucie dokładnym podaniem Robert Sulewski uruchomił Cholewiaka, ten z ostrego kąta sprytnie uderzył lewą nogę na bramkę przyjezdnych. Wietecha zdołał jedynie sparować piłkę, ta jednak spadła pod nogi Nowaka. Nasz rozgrywający takich okazji nie zwykł marnować i strzałem z 7 metrów otworzył wynik.

Bramka na 2:0 to niemalże kopia pierwszego gola. W 74. minucie na prawej flance Prejs dograł w pole karne do Nowaka. Tym razem jednak nie było strzału na bramkę, „Nowy” dograł płasko na 11 metr do zupełnie niepilnowanego Prokicia. Serb przystawił nogę i trafił tuż przy słupku. Wietecha nie miał nic do powiedzenia. 2:0!

Piłkarze Jaromira Wieprzęcia nie byli w stanie odpowiedzieć na takie ciosy. Poza tym wyglądali fizycznie gorzej od piłkarzy z Solskiego. Mielecka Stal cofnęła się i czekała spokojnie na rozwój wydarzeń. Rywala dobiła w doliczonym czasie gry. Z kontrą wyszli Cholewiak z Nowakiem. Ten ostatni uruchomił dokładnym podaniem Dudę. Nasz kapitan w pełnym biegu uderzył z 12 metrów na bramkę Stalowej Woli i ustalił wynik spotkania na 3:0! Zaczęło się fetowanie wygranych derbów!

Pewny w swych poczynaniach bramkarz, dobre zmiany, niezła skuteczność. Oczywiście do tego mnóstwo zaangażowania i udało się. Wysokie zwycięstwo nad piłkarzami z hutniczego grodu ma dużą wartość. Teraz trzeba potwierdzić klasę w środę, gdy rywalem będzie lider z Częstochowy.

Nadwiślan Góra – Gryf Wejherowo, niedziela, g. 17

FKS STAL MIELEC – Stal Stalowa Wola PSA 3:0 (0:0)

Bramki: Nowak (61), Prokic (74), Duda (90 min.)

Stal M.: Libera – Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger, Żegleń (54 Prejs), Duda ©,  Żubrowski, Nowak, Prokić (89 Papka), Łętocha (55 Cholewiak)

Stal St. W.: Wietecha –  Kantor, Wrona, Wawrzyński, Kowalski, Jabłoński, Giel, Kachniarz (77 Siudak), Łanucha ©, Mikołajczak (37 Mistrzyk), Płonka (80 Bartkiewicz)

Sędziowali: Dawid Bukowczan (sędzia główny), Wojciech Szczurek (sędzia asystent nr 1) i Radosław Heller (sędzia asystent nr 2) oraz Przemysław Ślizak (sędzia techniczny) – wszyscy Śląski ZPN

Żółte kartki: Sulewski, Łętocha, Getinger, Duda – Mikołajczak, Giel, Jabłoński, Mistrzyk

Widzów: 3 000

Tekst, foto: Marcin Studnicki