ASSOCIATION SPORTIVE LOISONNAISE CHALLENGE ELITE HENRI LEVRAY

W dniach 5-9.06.2014 odbył się we Francji w miejscowości Loison, Międzynarodowy Turniej piłki nożnej w kategorii U 11-10 – ASSOCIATION SPORTIVE LOISONNAISE CHALLENGE ELITE HENRI LEVRAY, w którym uczestniczyła drużyna Stali Mielec (rocznik 2003). Na starcie stanęło 24 zespoły z Francji, Belgii, Słowenii oraz nasza drużyna, która przydzielona została do grupy C i zanotowała następujące wyniki:

DSCN3274
STAL MIELEC – MONTIGNY FC 1-0 (Wyparło)
STAL MIELEC – CHARLEROI 1-0 (Woś)
STAL MIELC – WAZIERS USM 0-0
STAL MIELEC – ARRAS FA 0-3
STAL MIELEC – NEUVILLE FAN 2-1 (Łysiak, Rokita)

Rezultaty te dały młodym piłkarzom Stali Mielec awans do Finału A i walkę o miejsca 1-12.

STAL MIELEC – FRILEUSE 0-1

Pasmo remisów nie pozwoliły młodym mielczanom walczyć o miejsce na podium. W meczu o miejsca 7-8 mali piłkarze zremisowali 1-1 (Wesołowski) lecz to rywale uplasowali się na 7 miejscu ponieważ zdobyli kilka punktów więcej w konkurencjach technicznych, które odbywały się dzień wcześniej. Był to bardzo ciekawy sposób rozstrzygnięcia gier o miejsca zastosowany przez organizatora, pomimo że akurat w tym przypadku przechylił szalę zwycięstwa na stronę drużyny francuskiej.

DSCN3287
Pomimo bardzo napiętego grafiku turnieju naszej ekipie udało się zwiedzić trochę okolicy z akcentem sportowym i historycznym. W tym przypadku skorzystaliśmy z uprzejmości byłego reprezentanta polski – Joachima Marxa, złotego medalisty olimpijskiego 1972 z Monachium, mieszkającego na stałe we Francji.

Po kilku dniach bardzo intensywnych i bogatych w wydarzenia sportowe i turystyczne cała ekipa młodych sportowców wróciła do kraju.

W tym miejscu chciałbym serdecznie Stali Mielec oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu – Maciej Karasiński

SKŁAD: Sobczyk Kacper, Makuch Oskar, Soboń Adrian, Wyparło Michael, Woś Igor, Rokita Stanisław, Łysiak Karol, Buczek Dominik, Wesołowski Jakub, Tomczyk Kajetan, trener Maciej Karasiński, kierownik Andrzej Wesołowski