Cracovia – PGE FKS Stal Mielec [2-2]

9 grudnia PGE FKS Stal Mielec rozgrywała mecz wyjazdowy z drużyną Cracovii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 2. Cornel Rapa, 22. Arttu Hoskonen, 15. Kamil Glik, 55. Virgil Ghita, 3. Andreas Skovgaard, 20. Karol Knap, 6. Jani Atanasov, 18. Takuto Oshima, 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Kallman

Rezerwowi: 30. Adam Wilk, 17. Mateusz Bochnak, 21. Kacper Śmiglewski, 36. Kacper Jodłowski, 55. Michal Stachera, 63. Filip Rózga, 72. Bartłomiej Kolec, 73. Patryk Zaucha, 99. Szymon Doba

PGE FKS Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski – 6. Leandro, 21. Mateusz Matras, 18. Piotr Wlazło, 23. Krystian Getinger, 16. Matthew Guillaumier, 19. Michał Trąbka, 27. Alvis Jaunzems, 11. Krzysztof Wołkowicz, 10. Maciej Domański, 17. Ilya Shkurin

Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha, 8. Koki Hinokio, 22. Rafa Santos, 42. Kai Meriluoto, 37. Mateusz Stępien, 4. Kamil Pajnowski, 7. Łukasz Gerstenstein, 25. Łukasz Wolsztyński

Jako pierwsi groźną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy trenera Jacka Zielińskiego. Takuto Oshima znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kochalskim, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz. 5 minut później bardzo blisko objęcia prowadzenia był zespół Stali Mielec. Na bramkę Madejskiego prawą nogą uderzał Krystian Getinger, a piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 20 minucie spotkania niecelny strzał głową oddał w kierunku naszej bramki Kamil Glik. W 26 minucie spotkania na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Trąbka, lecz piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Cracovii.4 minuty później ponownie w polu karnym naszej drużyny znalazł się Kamil Glik, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Mateusza Kochalskiego. Po pierwszych 45 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 0-0.

W przerwie spotkania żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w swoim zespole. Lepiej drugą część spotkania rozpoczęli zawodnicy Kamila Kieresia. W 47 minucie spotkania celny strzał oddał Maciej Domański, a piłka po obronie Sebastiana Madejskiego trafiła pod nogi Michała Trąbki, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po jego strzale trafiła jednak w poprzeczkę bramki Cracovii. W 68 minucie spotkania niebezpieczny strzał głową oddał Arttu Hoskonen, lecz Mateusz Kochalski zdołał złapać piłkę. Niestety dwie minuty później bardzo dobrym uderzeniem popisał się Kallman i na tablicy widniał wynik 1-0. W 72 minucie meczu trener Kamil Kiereś zdecydował się na przeprowadzenie podwójnej zmiany w naszym zespole. Murawę opuścili Wołkowicz i Jaunzems, a w ich miejsce pojawili się Stępień i Merilutoto. Niestety w 80 minucie meczu arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Cracovii, który wykorzystał Knap i zespół z Krakowa prowadził  2-0. Dwie minuty później nastąpiła kolejna podwójna zmiana w naszym zespole i na murawie w miejsce Shkurina i Trąbki, zameldowali się Wolsztyński i Hinokio. Bramkę kontaktową dla naszego zespołu w 86 minucie meczu zdobył po asyście Matthew Guillaumier, Kai Meriluoto. Zawodnicy trenera Kamila Kieresia walczyli jednak do samego końca o korzystny wynik i już minutę po golu Meriluoto mogli cieszyć się z wyrównania wyniku spotkania. Piłkę w polu karnym dośrodkowywał Kai, a bramkę dla PGE FKS Stali Mielec zdobył jej kapitan- Krystian Getinger. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Wszystkim biało-niebieskim kibicom obecnym podczas dzisiejszego meczu serdecznie dziękujemy za doping i wsparcie do ostatnich sekund meczu.