Cracovia – PGE FKS Stal Mielec [2:1]

17 lutego o godzinie 18:00 nasza drużyna rozegrała mecz w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W meczu wyjazdowym zmierzyliśmy się z zespołem Cracovii.

Na spotkanie inaugurujące 21. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, trener PGE FKS Stal Mielec- Adam Majewski zdecydował się wystawić następujących zawodników: Bartosza Mrozka, Krystiana Getingera, Marcina Flisa, Mateusza Matrasa, Kamila Kruka, Macieja Wolskiego, Mateusza Maka, Kokiego Hinokio, Alexa Vallejo, Bartłomieja Ciepielę oraz Rauno Sappinena. Na ławce rezerwowych zasiedli: Mateusz Kochalski, Fryderyk Gerbowski, Adam Ratajczyk, Mikołaj Lebedyński, Fabian Hiszpański, Leandro Messias dos Santos, Maciej Domański, Arkadiusz Kasperkiewicz oraz Konrad Guca.

W wyjściowym składzie Cracovii znaleźli się: Karol Niemczycki, Cornel Râpă, Michal Sipľak, Virgil Ghita, Jani Atanasov, Benjamin Källman, Michał Rakoczy, Takuto Oshima, Jakub Jugas, Patryk Makuch, David Jablonsky. Na ławce rezerwowych znaleźli się: Lukas Hirosso, Paweł Jaroszyński, Yevgen Konoplyanka, Mateusz Bochniak, Karol Knap, Kacper Śmiglewski, Arttu Hoskonen, Otar Kakabadze oraz Kacper Jodłowski.

Pierwsze uderzenie na bramkę zespołu z Krakowa zanotował Mateusz Mak już
w 45 sekundzie spotkania. Od początku spotkania oba zespoły prowadziły otwartą grę
i w 5 minucie meczu bramce Bartosza Mrozka zagroził Benjamin Källman. Na szczęście dla naszego zespołu, jego strzał okazał się niecelny. Już 3 minuty później kolejną okazję na zdobycie bramki miał Michał Rakoczy, lecz również jego strzał nie zmierzał w światło bramki. 12 minuta spotkania to bardzo dobra akcja naszego zespołu lewą stroną boiska, lecz piłka po dośrodkowaniu Bartłomieja Ciepieli została wybita z pola karnego Cracovii.
W 17 minucie spotkania bramkarz zespołu z Krakowa wychodząc poza pole karne, faulował naszego kapitana za co arbiter zdecydował się ukarać go żółtą kartką. Kolejna żółtą kartkę, tym razem dla zespołu Stali w 23 minucie meczu otrzymał Kōki Hinokio. 28 minuta spotkania przyniosła nam rzut rożny dla drużyny Cracovii, podczas którego niebezpiecznie głowami zderzyli się Kamil Kruk oraz Jakub Jugas, przez co obaj piłkarze wymagali pomocy medycznej. W 37 minucie spotkania bramkarz gospodarzy musiał wyciągnąć piłkę z siatki, a na listę strzelców po asyście Mateusza Maka zapisał się Kōki Hinokio. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał jeszcze Marin Flis. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał wynik 0:1.

Przed rozpoczęciem drugiej części meczu trener Jacek Zieliński zdecydował się przeprowadzić, aż trzy zmiany w swoim zespole. Boisko opuścili Cornel Râpă, Benjamin Källman oraz Jakub Jugas, a w ich miejsce na murawie pojawili się Arttu Hoskonen, Otar Kakabadze i Yevgen Konoplyanka. Niestety już w 47 minucie spotkania bramkę dla drużyny z Krakowa zdobył Otar Kakabadze po asyście Yevgena Konoplyanki. W pierwszym kwadransie drugiej części meczu przeważał zespół trenera Jacka Zielińkiego, lecz wynik spotkania nie uległ zmianie. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu
i w 72 minucie na potrójną zmianę zdecydował się trener PGE FKS Stali Mielec- Adam Majewski. Boisko opuścili Rauno Sappinen, Mateusz Mak i Bartłomiej Ciepiela, a swoją szansę otrzymali Mikołaj Lebedyński, Adam Ratajczyk oraz Maciej Domański. 5 minut później nastąpiła zmiana w drużynie Cracovii i na boisku zameldował się Paweł Jaroszyńki
w miejsce Michala Siplaka. Adam Majewskim zdecydował się przeprowadzić jeszcze jedną zmianę i w miejsce Kokiego Hinokio kibice mogli ujrzeć Arkadiusza Kasperkiewicza. Niestety Patryk Makuch pokonał w dzisiejszym meczu Bartosza Mrozka i na tablicy widniał wynik 2:1. Asystę przy bramce zapisał na swoje konto Otar Kakabadze, a Partyk Makuch otrzymał od arbitra spotkania żółtą kartkę za zdjęcie koszulki przy celebracji zdobytej bramki. Końcowy wynik spotkania to 2:1 dla drużyny Jacka Zielińskiego.