CSKA Sofia – PGE FKS Stal Mielec 1:1 [RAPORT, FOTO]

Za nami półmetek przygotowań do drugiej części sezonu PKO BP Ekstraklasy. Dziś, o godzinie 16:00 czasu miejscowego, na boisku treningowym w Alanyi drużyna PGE FKS Stal Mielec rozegrała kolejne spotkanie sparingowe. Naszym przeciwnikiem był wicelider bułgarskiej Ekstraklasy, zespół CSKA Sofia.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w pierwszych minutach meczu przed szansą na strzelenie gola znalazł się Maksymilian Sitek, który wychodząc sam na sam został sfaulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonywany przez Krystiana Getingera nie przyniósł jednak rezultatu. Swoje próby mieli również Adrian Szczutowski i Maciej Domański.
W 27. minucie, po rzucie rożnym CSKA Sofia objęła prowadzenie, a piękną bramką popisał się Kaloyan Krastev.

W drugiej połowie walka była nieco bardziej zacięta. Stal szukała przestrzeni do wyrównania wyniku i udało się to za sprawą Koki Hinokio, który wykorzystał błąd obrońcy CSKA, umieszczając piłkę w siatce. Po niespełna 10 minutach czerwony kartonik zobaczył zawodnik drużyny przeciwnej, Ivan Turitsav, a kilka minut później jego kolega, Tibaut Vion. Z uwagi na to, że było to spotkanie sparingowe drużyna CSKA Sofia mogła kontynuować grę w pełnym składzie, dokonując jedynie zmiany zawodników, którzy dopuścili się przewinienia na boisku.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i PGE FKS Stal Mielec zremisowała z CSKA Sofia 1:1.

PGE FKS Stal Mielec – CSKA Sofia 1:1 (0:1)
Bramki: (0:1) K. Krastev 27., (1:1) K. Hinokio 56.

Stal: (1 połowa) Rafał Strączek, Al-Ani Kais, Jakub Wawszczyk, Albin Granlund, Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Żyro, Jonatan De Amo, Maciej Domański, Krystian Getinger, Wiktor Kłos, Maksymilian Sitek, Grzegorz Tomasiewicz, Koki Hinokio, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adrian Szczutowski; (2 połowa) Damian Primel, Jakub Wawszczyk, Maciej Urbańczyk, Mateusz Matras, Jonatan De Amo, Michael Wyparło, Przemysław Maj, Dawid Kort, Konrad Wrzesiński, Grzegorz Tomasiewicz, Koki Hinokio, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adrian Szczutowski, Wiktor Kłos.