Czas na ligę! Stal gra w Kluczborku!

Po długiej zimowej przerwie wracają rozgrywki I ligi, a właściwie Nice 1 ligi. To właśnie ta firma została sponsorem tytularnym rozgrywek. 20. kolejka rozpocznie się dla Stali Mielec w Kluczborku. Bowiem pierwszym tegorocznym ligowym rywalem Biało-Niebieskich jest ostatni w tabeli MKS Kluczbork.

Jednak dla naszego przeciwnika mielczanie będą drugą drużyną, z którą się zmierzą w 1 lidze w 2017 roku. 25 lutego MKS pojechał na zaległy mecz do Legnicy z miejscową Miedzią (zaległy mecz do rozegrania mają także podopieczni Zbigniewa Smółki). Nie było niespodzianki. Wynik 0-2 może sugerować, że Kluczbork wciąż nie pozbył się problemów z rundy jesiennej. W przeciągu 18 jesiennych meczów zespół prowadzony od listopada przez Tomasza Asenskyego zdołał tylko raz wygrać. Stało się to we wrześniu, kiedy to kluczborczanie pokonali Olimpię Grudziądz 3-2. Do zdobytych wtedy trzech punktów MKS piłkarze sobotnich gospodarzy dołożyli jeszcze dziewięć oczek za remisy. Jeden z nich za remis ze Stalą w Mielcu (1-1).

Sytuacja w ligowej tabeli ekipy z Kluczborka nie wygląda za dobrze. Ostatnie miejsce z dorobkiem 12 punktów i aż 8 oczek straty do będącej na bezpiecznej pozycji Stali Mielec nie napawa optymizmem przed drugą częścią sezonu. Morale nie poprawia także wspomniana przegrana z Miedzią w zaległym meczu rozegranym przed tygodniem.

Jakie ruchy wykonali nasi rywale na rynku transferowym? W klubie pojawiło się kilku nowych graczy. Jednym z nich jest Tomasz Chałas, mający doświadczenie w Ekstraklasie. Innym nabytkiem jest sprowadzony ze Stali Stalowa Wola Mohamed Essam, który co ciekawe kiedyś zdobył bramkę przeciw mielczanom. A co jeszcze ciekawsze uczynił to podczas sparingowego meczu Stali z Koroną Kielce w styczniu tego roku, kiedy to był testowany przez trenera Macieja Bartoszka. Do Kluczborka na stale zawitali także Maciej Załęcki z Kotwicy Kołobrzeg, Krzysztof Bodziony z Pelikana Łowicz i Dominik Kościelniak z Chrobrego Głogów. Czy będą oni faktycznymi wzmocnieniami MKS-u? Z klubu odszedł zaś m.in. Bartłomiej Olszewski, który został nowym piłkarzem Górnika Zabrze.

Na koniec pochylmy się nad bezpośrednim bilansem meczów pomiędzy Stalą Mielec a MKS-em Kluczbork. Jak już wspomniałem, podczas jesiennego spotkania padł remis 1-1. Bramkę dla ówczesnych gości zdobył Paweł Kubiak, który kilka minut wcześniej wszedł z ławki rezerwowych. Natomiast remis dla mielczan uratował w 90 minucie Kamil Radulj, który pewnie wykorzystał rzut karny. Z kolei w sezonie 2014/2015 II ligi padły wyniki: 0-0 w Mielcu oraz 3-2 w Kluczborku na koniec sezonu. Wówczas hat-trickiem popisał się Piotr Giel, którego już w Kluczborku nie oglądamy.

Trzymamy kciuki za Biało-Niebieskich w ich premierowym ligowym meczu w 2017 roku!