Czas na mecz z Cracovią [ZAPOWIEDŹ]

To już dziś! W meczu 10.kolejki PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec zagra na wyjeździe z Cracovią. Obie drużyny mają za sobą zwycięstwa w poprzedniej kolejce i w tabeli dzieli je tylko jeden punkt.

PGE FKS Stal Mielec do tego spotkania podchodzi z 12.miejsca w tabeli, zaś rywal z 9. W ostatniej kolejce Cracovia wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice (4:2), a nasza drużyna pokonała u siebie Radomiaka Radom po golu Grzegorza Tomasiewicza z rzutu karnego.

– Cracovia to zespół, który efektownie i niespodziewanie wygrał ostatnie spotkanie w Gliwicach – podkreśla przed meczem trener Adam Majewski. – My też odnieśliśmy zwycięstwo, może nie w efektownym stylu, ale nasza sytuacja w tabeli wygląda dosyć stabilnie i dosyć komfortowo, w efekcie bez żadnych kompleksów jedziemy do Krakowa walczyć o punkty – dodaje.

Nasza sytuacja kadrowa przed tym meczem wygląda dobrze. Poza leczącymi dłuższe kontuzje Maciejem Domańskim i Marcinem Budzińskim, wszyscy pozostali zawodnicy w tygodniu normalnie trenowali. Do treningów wrócił także Aleksandar Kolev.

Do gry wraca również Marcin Flis. – Marcin miał przerwę po przypadkowej kontuzji. Zagrał w meczu pucharowym z Wisłą Kraków, by mieć przetarcie, byśmy zobaczyli jak wygląda. Zabrakło go w kadrze na Radomiak, bo mamy sześciu równorzędnych środkowych obrońców w naszej kadrze i nie możemy wziąć tylu na ławkę rezerwowych. Na mecz w Krakowie jest brany pod uwagę – informuje trener Adam Majewski.

Ciekawa rywalizacja szykuje się nam również na ławkach trenerskich. Adam Majewski i Michał Probierz łącznie mają ponad 500 występów w ekstraklasie. – Trener Adama Majewski jako piłkarz prezentował wysoki poziom i spokojnie prowadzi zespół, który jest bardzo dobrze zorganizowany, potrafi świetnie przejść do kontrataku – chwalił swojego vis a vis trener Michał Probierz.

– W Stali nawet na ławce rezerwowych siedzą dobrzy piłkarze. Jednym z liderów jest Grzegorz Tomasiewicz, którego kiedyś uważnie obserwowałem. To był jeden z najlepszych juniorów w Polsce. Fajnie, że tacy zawodnicy, którzy nie imponują warunkami fizycznymi, potrafią się przebić w ekstraklasie – podkreślił szkoleniowiec Cracovii.

Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Wojda z Żywca (asystenci: Tomasz Listkiewicz, Bartłomiej Lekki; techniczny: Leszek Lewandowski; VAR: Krzysztof Jakubik, Adam Kupsik).

Początek meczu Cracovia – PGE FKS Stal Mielec o godzinie 15:00. Transmisja w Canal+Sport.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl