Czas na pierwszy mecz! Już dziś zagramy w Niecieczy [ZAPOWIEDŹ]

To dzień, na który czekaliśmy przez ponad dwa miesiące. Już dziś, punktualnie o godzinie 18:00, wyjazdowym meczem w Niecieczy zainaugurujemy nowy sezon PKO BP Ekstraklasy.

Za nami ponad pięciotygodniowy okres przygotowawczy. W pierwszej fazie przygotowań zawodnicy przede wszystkim “ładowali akumulatory”, a w drugiej szlifowali już elementy czysto piłkarskie. – Trener Gąsior wykonał określoną pracę. Ja ze sztabem dokonuję pewnych modyfikacji, ale nie odwracam niczego do góry nogami – mówi trener Adam Majewski, który szkoleniowcem PGE FKS Stali Mielec został na finiszu przygotowań.

Nasz nowy trener już w ubiegłym sezonie rywalizował z Bruk-Bet Termaliką. – Myślę, że czas będzie działać na naszą korzyść. Z Termaliką jako trener Stomilu miałem okazję rywalizować. Wiem, czego się spodziewać. Stal wydaje się faworytem, zobaczymy, czy potwierdzimy to na boisku.

Można już kupować online bilety na mecz PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice! Kliknij w obrazek poniżej!

Mecz w Niecieczy otworzy nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Wszystkie oczy kibiców w Polsce będą więc zwrócone na piłkarzy Stali i Termaliki. – Cieszymy się, że to my inaugurujemy rozgrywki. Przerwa między sezonami była krótka. Na szczęście nie doszło do dużych zmian kadrowych. To są tzw. derby, bo Nieciecza jest blisko Mielca. Jedziemy powalczyć o trzy punkty, wynik jest sprawą otwartą

Trener Adam Majewski chce wdrożyć w Mielcu swoją filozofię gry i ma nadzieję, że ten pomysł wypali już dziś. – Drużyna ma zmienić proporcje między defensywą a ofensywą – mówi szkoleniowiec PGE FKS Stali Mielec.

– Nie chcę, by zespół był kojarzony z grą bezpośrednią, ale żeby kreował sytuacje poprzez budowanie akcji. Sam byłem graczem technicznym, nie fizycznym, i będę to samo wpajał swoim graczom – dodaje.

Początek meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza – PGE FKS Stal Mielec o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+Sport i nSport+.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl