Zamknij

Dawid ParadoxEP Bałuszyński graczem Stali w Orlen ePucharze Polski

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił organizację ORLEN ePucharu Polski – trzeciego sezonu esportowych rozgrywek dla klubów piłkarskich.

Rozgrywki ORLEN ePucharu Polski to rywalizacja w piłkarskiej grze EA SPORTS FC 24.

Zawodnikiem reprezentującym biało- niebieskie barwy klubu FKS Stal Mielec będzie Dawid ParadoxEP Bałuszyński. Dawid to doświadczony gracz mający na swoim koncie wiele występów w turniejach esportowych.

— Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować nasz klub w nadchodzących rozgrywkach Orlen ePucharu Polski. Wiem, że w turnieju uczestniczyć będą najlepsi zawodnicy w naszym kraju, lecz obiecuję naszym kibicom, że dołożę wszelkich starań, aby odnieść jak najlepszy wynik — powiedział Dawid.

 

Turniej w grze EASPORTS FC 24 odbędzie się w trybie meczów towarzyskich z uśrednionymi statystykami (OVR 95) korzystając wyłącznie z reprezentacji Polski, a pojedynki będą rozgrywane w formacie indywidualnym 1vs1. W kwalifikacjach kluby zagrają w jednej wielkiej grupie w systemie szwajcarskim w wariancie esportowym, a pojedynki będą odbywały się w formacie jednego meczu.

Rozgrywki ORLEN ePucharu Polski zostały podzielone na trzy etapy:

Kwalifikacje to pierwszy etap internetowy, w którym wszystkie kluby będą grały w jednej grupie w systemie szwajcarskim w wariancie esportowym. Trzy porażki będą oznaczały koniec kwalifikacji dla klubu;

Play-off to drugi etap internetowy, w którym najlepsze zespoły z całego kraju zmierzą się w drabince pucharowej o awans na turniej finałowy. Tutaj walka będzie toczyła się o cztery miejsca w turnieju finałowym;

Finały to trzeci etap rozgrywek dla 4 najlepszych klubów, który będzie rozgrywany „na żywo” (offline) – podczas transmisji zostaną pokazane dwa półfinały, finał oraz mecze o trzecie miejsce.

PZPN eFutbol to projekt wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymuje zainteresowanie tą dyscypliną wśród fanów gier komputerowych i konsolowych. W gry piłkarskie grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce, których zapraszamy do aktywności fizycznej i tworzenia społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Reprezentacja Polski w eFutbolu zdobyła tytuł wicemistrzów Europy oraz wicemistrzów świata. Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na kanałach Łączy nas eFutbol w mediach społecznościowych (FacebookInstagramX).