Zamknij

Firma Jan Tarapata sponsorem FKS Stal Mielec S.A.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie naszych sponsorów witamy Zakład Produkcyjno- Handlowy, Części Zamienne do Autobusów J. Tarapata.
Dziękujemy, że gracie #RAZEM z Nami! Umowa została podpisana na rok. 

Firma została założona w 1977 roku pod nazwą Zakład Elektroniki i Mechaniki, a w 1979 roku zmieniła nazwę na Zakład Mechaniczny – Wytwarzanie Części i Akcesoriów do Pojazdów Mechanicznych i w takim kształcie funkcjonowała do 1988 roku. Głównymi produktami firmy były wówczas produkowane przez nas części do samochodów ciężarowych i autobusów.

W 1989 roku działalność firmy została rozszerzona o handel hurtowy częściami zamiennymi do autobusów, a firma zmieniła swoją nazwę na Zakład Produkcyjno-Handlowy Hurtownia Części Zamiennych Jan Tarapata. Początkowo firma zatrudniała kilka osób, a wraz z rozwojem sektora produkcyjnego i handlowego systematycznie zwiększała poziom zatrudnienia.

Od 2016 roku firma jest członkiem Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, pierwszego na Podkarpaciu stowarzyszenia wspierającego rozwój polskich producentów branży motoryzacyjnej. PGM to pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych produkujących wyroby w oparciu o zaawansowane technologie. Stowarzyszenie to skupia głównie firmy z polskim kapitałem i pragnie stać się liderem w branży motoryzacyjnej w Polsce.

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Tuszowie Narodowym koło Mielca, gdzie mieszczą się działy: zakupów, eksportu, sprzedaży hurtowej, logistyki i transportu, oraz kadr i księgowości, a także zakład produkcyjny. Poza tym zakładem produkcyjnym firma posiada także drugi zakład, który mieści się w Kolbuszowej. W ośmiu miastach na terenie całej Polski znajdują się natomiast oddziały handlowe, w których zlokalizowane są magazyny i działy sprzedaży. Poza działalnością typowo handlową produkują części zamienne i akcesoria także we własnych zakładach w Tuszowie Narodowym i w Kolbuszowej.

 

Główna siedziba:

39-332 Tuszów Narodowy 3
tel. 17 7743640
fax 17 7743677
mail: biuro@tarapata.pl
strona www: www.tuszow.tarapata.pl

Zakład Produkcyjny, Hurtownia Części Zamiennych w Kolbuszowej

36-100 Kolbuszowa
ul. Sokołowska 4
tel. 17 744 48 60
mail: kolbuszowa@tarapata.pl
strona www: www.kolbuszowa.tarapata.pl

________________

Sponsoring i Reklama w FKS Stal Mielec S.A.
Damian Gąsiewski
tel. 602 739 362
e-mail: damian.gasiewski@stalmielec.com