Firma SunFlash gra #RAZEM z nami! Dziękujemy za zaufanie!

Miło nam poinformować, że firma SunFlash dołączyła do grona sponsorów naszego klubu. Umowa sponsorska została podpisana do końca sezonu 2021/2022.

Firma Sun Flash Energy z Mielca zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi. Oferuje kompleksową obsługę w tym projektowanie, montaż i instalację paneli słonecznych.

SUN FLASH ENERGY TO FOTOWOLTAIKA DLA CIEBIE

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Podstawowym elementem działania instalacji są panele fotowoltaiczne. Łączy się je w moduły, dzięki czemu wydajność takiego systemu znacznie wzrasta. Dzięki zastosowaniu falownika w instalacji, pobierany prąd stały ze słońca zmieniany jest na prąd zmienny, który zasila domowe urządzenia.

Czy fotowoltaika się opłaca?

W zależności od wielkości instalacji i zapotrzebowania gospodarstwa na prąd, koszt całego systemu oscyluje w granicach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

PANELE FOTOWOLTAICZNE CZYLI ENERGIA ZE SŁOŃCA

System opustów w rozliczeniu

Jeśli instalacja wytwarza większą ilość energii niż wykorzystuje do zasilenia domostwa, system bilansuje energię i wylicza odpowiednie profity i zniżki. Jeśli nie wykorzystamy wytworzonej energii na bieżąco, prąd oddawany jest do sieci energetycznej, która spełnia funkcję magazynu. Kiedy zapotrzebowanie na energię wzrośnie, można ją odebrać z sieci. To wygodne rozwiązanie, które wymaga podpisania stosownej umowy o świadczenie usług dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej.

DOFINANSOWANIA DO FOTOWOLTAIKI

Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie dla domu. Darmowy prąd z odnawialnych źródeł energii to niezależność od dostawców prądu i rosnących cen. Mimo iż koszt instalacji wydaje się stosunkowo duży, system szybko przełoży się na realne oszczędności. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania kwotą nawet do 5 tysięcy złotych.

Mój prąd – wniosek o dofinansowanie do fotowoltaiki

Wniosek o dofinansowanie można włożyć przez internet lub w formie papierowej. Należy dołączyć również następujące dokumenty:

  • kopię faktury za dostawę i montaż instalacji
  • dowód zapłaty faktury
  • zaświadczenie od operatora sieci dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy
  • oświadczenie o samodzielnym montażu, przy założeniu o posiadanych kwalifikacjach

Dopłaty do instalacji fotowoltaicznych dla Mielca i nie tylko

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania może skorzystać każda osoba fizyczna, która wytwarza energię na potrzeby własnego gospodarstwa. Ponadto należy podpisać umowę kompleksową, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii wytworzonej przez instalację.

Wysokość dofinansowania na panele słoneczne i instalację

Program zakłada do 5000 zł dotacji na panele fotowoltaiczne i ich montaż. Wszystkie instalacje o mocy od 2 – 10 kW kwalifikują się do programu Mój Prąd. Projekt musi być zakończony przed złożeniem wniosku.

Skontaktuj się z nami

Sun Flash Energy S.C.

39-300 Mielec

Al. Niepodległości 2/7

e-mail: biuro@sunflash.pl

Tel. 660 479 358, 602 699 299
http://sunflash.pl/

Sun Flash Energy – Fotowoltaika Mielec | Facebook

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl