Zamknij

FKS Stal Mielec S.A. łączy całe mieleckie środowisko piłkarskie

Nadchodzi nowy etap mieleckiego szkolenia młodych zawodników! Od dziś trzy podmioty FKS Stal Mielec S.A., Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu oraz SMS Stal Mielec łączą siły!

Trenujemy – wychowujemy – uczymy.

Chcąc zapewnić bardzo dobre warunki do łączenia uprawiania sportu wraz z nauką klub FKS Stal Mielec S.A. wyszedł z inicjatywą współpracy z dwoma istniejącymi na mieleckim rynku Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu prowadzoną przez Marka Chamielca i Zbigniewa Hariasza oraz SMS Stal Mielec prowadzoną przez Jacka Cyganowskiego i Pawła Mrozika. W ramach podpisanej współpracy rozpoczynamy tworzenie w Naszym mieście silnego środowiska piłkarskiego skupionego wokół jedynego przedstawiciela podkarpacia na najwyższym szczeblu rozgrywek- ekstraklasowej PGE FKS Stal Mielec. Na mocy porozumienia najlepsi zawodnicy z obydwóch szkół będą mieli możliwość trenować w grupach Akademii PGE FKS Stal Mielec, a każdy chętny zawodnik klubowej Akademii będzie mógł łączyć grę w klubie z nauką w SMS co pozwoli na dodatkowy rozwój indywidualny zawodników.

— Dzisiejsza data jest niezwykle ważna dla piłki nożnej w naszym regionie i rozwoju młodych zawodników. Projekt stworzony przez FKS Stal Mielec S.A. o współpracy z Szkołami Mistrzostwa Sportowego zapewnia możliwość treningów najlepszym adeptom piłki nożnej pod skrzydłami trenerów Akademii PGE FKS Stali Mielec. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to na zdrową rywalizację pomiędzy zawodnikami, a co za tym idzie ich jeszcze lepszy rozwój. Trenowanie w Akademii PGE FKS Stal Mielec dla młodych piłkarzy z naszego regionu to najlepszy kierunek w drodze do ekstraklasowej drużyny PGE FKS Stal Mielec. Zakończony niedawno sezon 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy pokazał, że już kilku naszych młodzieżowców dostało szansę debiutu w najwyżej klasie rozgrywkowej, a kolejnych kliku możliwość treningu z pierwszą drużyną pod okiem sztabu szkoleniowego trenera Kamila Kieresia. Podjęta współpraca zapewni również naszym zawodnikom wybór edukacji w dwóch Szkołach Mistrzostwa Sportowego, co przełoży się na podnoszenia jakości edukacyjnej piłkarzy.  FKS Stal Mielec S.A., Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato oraz SMS Stal Mielec dołażą wszelkich starań w celu zapewnienia najlepszego rozwoju młodych zawodników zarówno w kwestiach sportowych jak i edukacyjnych — powiedział Jacek Klimek, Prezes Zarządu FKS Stal Mielec S.A.

— Cieszymy się, że możemy w dniu dzisiejszym podpisać bardzo ważną umowę pomiędzy trzema największymi ośrodkami szkolącymi zawodników w Mielcu. To porozumienie pozwoli znacząco podnieść jakość szkolenia w Naszym mieście, a co za tym idzie przygotować wychowanków do reprezentowania pierwszej drużyny PGE FKS Stal Mielec. Cieszy również fakt, iż nasi zawodnicy będą mogli skorzystać z oferty nauki w mieleckich Szkołach Mistrzostwa Sportowego  – dodatkowe zajęcia z których będą mogli korzystać w ramach lekcji znacznie wpłyną na jakość szkolenia — powiedział Marcin Gancarczyk, Dyrektor Akademii PGE FKS Stal Mielec.

— Jako dyrektor Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal Mielec pragnę powiedzieć, iż jest dla nas ogromnym zaszczytem, że możemy kontynuować współpracę z tak prestiżowym i bogatym w historię klubem jakim jest PGE FKS Stal Mielec, czego przypieczętowaniem jest podpisane dzisiaj umowy. Współpraca ta jest dla nas o tyle cenna, że umożliwi kształcenie zarówno świetnych piłkarzy, jak i bogatych w wiedzę uczniów. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby nasza współpraca była konstruktywna i przebiegała w przyjaznej atmosferze. Jestem przekonana, że dalsze współdziałanie dostarczy obu stronom satysfakcji i przyniesie wymierne efekty. Moim marzeniem jako dyrektora szkół mistrzostwa sportowego jest aby moi uczniowie zasilili szeregi ekstraklasowej drużyny Stali Mielec i godnie reprezentowali szkołę, klub i miasto na arenie krajowej i międzynarodowej — powiedziała Alicja Mrozik

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz dołączenie do szkół partnerskich klubu FKS Stal Mielec S.A.

http://sms.mielec.pl/

https://sms-stalmielec.com/