Zamknij

Kierunek jest jasny, niech nikt nie spuszcza z tonu!

Zawodnicy, trenerzy, działacze, wolontariusze, partnerzy, sponsorzy, samorządowcy – to grono, które wzięło udział w spotkaniu podsumowującym jesień 2015 roku w piłkarskiej Stali Mielec.

Mieleckie środowisko piłkarski gościła w czwartkowy wieczór 3 grudnia restauracja Dwa Mosty. Przedstawiciele Stali w krótkich słowach i liczbach podsumowali minione już 19 meczów w 2 lidze sezonu 2015/2016 oraz przygodę z Pucharem Polski, a także opowiedzieli o wynikach zespołów młodzieżowych.

Najważniejszą liczbą wieczoru była punktowa zdobycz Stali w 2 lidze – 41 punktów w 19 meczach. To uplasowało Stal na pierwszym miejscu w tabeli 2 ligi. Statystycznie taki bilans powinien już gwarantować utrzymanie mielczan w tej lidze, klub jednak stawia cel jasno: awans do 1 ligi. Tutaj zazwyczaj potrzebne było 60 punktów. Mielczanom brakuje więc 19, jesienią zdobywali średnio ponad 2 punkty na mecz. Gdyby taką statystykę zastosowali wiosną to już na początku maja mogliby się cieszyć z osiągnięcia bariery 60 punktów.

Klub wskazał plan finansowania swoich działań, dziękował dotychczasowym partnerom i sponsorom. Na ekranie, gdzie pojawiały się slajdy ilustrujące podsumowanie, wreszcie pojawiły się pytania o to co wszyscy w klubie i jego otoczeniu – wspólnie – zrobią by wywalczyć awans do 1 ligi. Taki właśnie cel dzisiaj stawiają przed sobą w mieleckiej Stali działacze, piłkarze, trenerzy i kibice.

– Pierwszą rundę możemy ocenić pozytywnie. Wszyscy zasłużyliśmy na małe słowa pochwały, od zawodników, trenerów na działaczach kończąc. To jest dopiero połowa drogi. Musimy być skoncentrowani, czujni. Wierzę, że nasi zawodnicy potrafią lepiej grać, to nie jest szczyt ich możliwości. Zrobili swoje, na to ich stać. Zapewniałem ich o tym i dalej będę utrzymywał to swoje zdanie – mówił natomiast trener Stali Janusz Białek. – Kierunek jest jasny, prosty, chciałbym by żaden z nas nie spuścił z tonu – podkreślał.

POSŁUCHAJ JANUSZA BIAŁKA

 

– Było pytanie tu postawione co zrobi prezydent? – tak swoje krótkie wystąpienie rozpoczął Daniel Kozdęba, prezydent miasta Mielca. Przekazywał, że zostało w Urzędzie Miejskim powołane biuro do spraw sportu i rekreacji, opracowana zostanie strategia rozwoju sportu w mieście. – Wiem, że między innymi fani Stali Mielec są moimi wyborcami. Deklarowałem utworzenie spółki, takie działania chciałbym przeprowadzić – zapewniał Kozdęba. – Mam nadzieję, że faktycznie będziemy mieli okazję by nasi zawodnicy mogli grać w przyszłym roku w 1 lidze. To jest marzenie większości z nas – podkreślał mielecki prezydent.

POSŁUCHAJ DANIELA KOZDĘBY

 

W imieniu Marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla głos zabrał jego rzecznik Tomasz Leyko. – O Stali Mielec znów jest głośno, o Stali Mielec znów słychać – mówił Leyko. Złożył deklarację wsparcia dla Stali w miarę możliwości Urzędu Marszałkowskiego. – Miasta powinny wykorzystywać marki jakie są tam tworzone przez lata. Tu marka jest gotowa, jest do wykorzystania. Ta marka to Stal Mielec – komentował. – Do zobaczenia w 1 lidze – podsumował Leyko.

POSŁUCHAJ TOMASZA LEYKI

 

Piłkarze Stali w piątek wyjechali na urlopy. Do zajęć wrócą na początku stycznia. W planie okresu przygotowawczego Stali znalazł się Turniej Dawnych Mistrzów z udziałem Widzewa Łódź, Szombierek Bytom, Garbarni Kraków. Stal będzie gospodarzem imprezy, która 20 lutego rozegrana zostanie na boisku ze sztuczną trawą Stadionu Gryf w Mielcu.

Fot. Marta Badowska