Dziś (4 lutego) kluby: FKS Stal Mielec, ITA TOOLS Stal Mielec i Handball Stal Mielec podpisały umowy na promocję Miasta Mielca poprzez sport. Łącznie do klubów trafi ponad 4 miliony złotych.
Mielec stawia na rozwój sportu i dba o jego przyszłość. Podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Mielca Radosław Swół podkreślił znaczenie wsparcia sportu przez samorząd. – Mielec zawsze słynął z dwóch rzeczy – przemysłu lotniczego i sportu. Cieszymy się, że te tradycje są podtrzymywane.
– W tym roku przeznaczamy na rozwój sportu rekordową kwotę, bo wierzymy, że sukcesy naszych klubów to duma całego miasta i inspiracja dla młodych pokoleń – dodał Radosław Swół.
Wiceprezydent Miasta Mielca Tomasz Leyko zwrócił uwagę na społeczną rolę sportu. – Mielec żyje sportem i tutaj nikt nie ma wątpliwości. To ewenement na skalę kraju, by miasto tej wielkości miało dwa kluby w ekstraklasie, a za chwilę możemy mieć nawet trzy. Myślę, że możemy być dumni, bo dziś sport to najlepsza platforma promocyjna naszego miasta.
– Co warto zaznaczyć, mieleckie kluby sportowe nie tylko rywalizują z najlepszymi w Polsce, ale także tworzą atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu dla mieszkańców. To dzięki nim kibice mogą przeżywać wielkie emocje i uczestniczyć w wydarzeniach na najwyższym poziomie.
W wydarzeniu uczestniczyli prezesi klubów: Jacek Klimek (FKS Stal Mielec S.A.), Paweł Warzecha (Stal Mielec sp. z o.o.) i Roman Kowalik (Handball Stal Mielec), którzy podkreślili wagę miejskiego wsparcia dla dalszego rozwoju sportu w Mielcu.
Prezesi klubów nie kryli wdzięczności za udzielone wsparcie. Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec, podkreślił: „Dziękujemy miastu za zaufanie i zaangażowanie. Miasto Mielec to na dziś drugi pod względem wielkości wsparcia sponsor naszego klubu. Możemy obiecać, że będziemy bardzo mocno i godnie reprezentować Miasto Mielec na arenach piłkarskiej Ekstraklasy.”