Legenda mieleckiej Stali – Grzegorz Lato świętuje swoje 70 urodziny!

Grzegorz Lato swoją karierę piłkarską rozpoczął w 1962 roku w juniorach Stali Mielec, gdzie w 1969 roku podpisał profesjonalny kontrakt. Debiut na najwyższym poziomie ligowym zaliczył 9 sierpnia 1970 roku w wygranym u siebie meczu z Wisłą Kraków (5:2), gdzie strzelił swoje dwie pierwsze bramki w ekstraklasie – w 56. minucie na 3:2 oraz w 87. minucie na 5:2. W tym sezonie Stal Mielec stała się jedną z najlepszych drużyn w Polsce.

W sezonie 1973/1974 Stal Mielec zakończyła rozgrywki ligowe na 3. miejscu, a Grzegorz Lato został wybrany „Piłkarzem Roku” w plebiscycie katowickiego „Sportu”. W tym samym roku zajął 6. miejsce w plebiscycie „France Football” na najlepszego piłkarza Europy. W sezonie 1974/1975 Stal zajęła 2. miejsce, a Grzegorz Lato z 19 golami ponownie został królem strzelców.

W 1996 ukończył Szkołę Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął działalność trenerską. W latach 1991-1993 był trenerem Stali Mielec.

Grzegorz Lato był piłkarzem m.in. Stali Mielec, KSC Lokeren oraz Atlante FC. Dwukrotny król strzelców ekstraklasy.

Z reprezentacją Polski trzykrotnie uczestniczył na mistrzostwach świata, podczas których zdobył 10 bramek, co jest rekordem w historii występów reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich. W latach 1971 – 1984 w reprezentacji zagrał 100 meczów, strzelił 45 bramek.

Panie Grzegorzu! Z okazji urodzin życzymy wszystkiego, co najlepsze! Głęboko wierzymy, że słowa wypowiedziane przez Pana już wkrótce staną się faktem!