Mecz kontrolny #1: Przegrywamy jedną bramką z Wisłą Kraków [ZDJĘCIA, RELACJA]

Za nami pierwsza gra kontrolna w okresie przygotowawczym do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. W Myślenicach przegraliśmy 2:3 (1:1) z Wisłą Kraków. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Grzegorz Tomasiewicz (z karnego) i Aleksandar Kolev.

Początek należał do gospodarzy. Efektem tej przewagi był gol zdobyty przez Gruszkowskiego już w 8.minucie spotkania. W kolejnych minutach nadal atakowała Wisła i mogła podwyższyć prowadzenie, lecz w 21. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

To co nie udało się Błaszczykowskiemu, bez większych trudności wykonał Grzegorz Tomasiewicz. Nasz pomocnik pewnie wykonał rzut karny, który został podyktowany w 25.minucie.

Początek drugiej połowy to kolejny rzut karny – tym razem dla Wisły. Do piłki podszedł Michal Frydrych i pewnie zapakował piłkę do siatki. Krakowianie jednak, podobnie jak w pierwszej połowie, długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem w 50.minucie gola wyrównującego zdobył Aleksandar Kolev.

Jak się okazało, to było za mało, bo ostatnie słowo w tym meczu należało do Wisły. Gospodarze w 69.minucie znów egzekwowali rzut karny i znów zdobyli bramkę, konkretnie Yaw Yeboah. Zawodnik Wisły tym samym ustalił wynik spotkania na 3:2.

W naszym zespole zagrało sporo młodzieży. Od pierwszych minut wystąpili: Filip Bakowski, Krystian Kardyś (zmieniony w pierwszej połowie przez Adama Kramarza), Filip Bakowski oraz Adrian Soboń. Byli też zawodnicy testowani: Marcin Budziński, Eryk Galara oraz Ołeksandr Jacenko.

Trener Włodzimierz Gąsior nie mógł za to skorzystać z wracających do pełnego zdrowia Kamila Kościelnego, Macieja Domańskiego i Mateusza Matrasa.

Wisła Kraków – PGE FKS Stal Mielec 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Gruszkowski 8, 1:1 Tomasiewicz 25-karny, 2:1 Frydrych 47-karny, 2:2 Kolev 50, 3:2 Yeboah 69-karny.

PGE FKS Stal Mielec: Gliwa – de Amo, Czorbadzijski Bakowski – Kardyś, Tomasiewicz, Soboń, Budziński, Getinger – Zjawiński, Jankowski oraz Primel, Kramarz, Flis, Żyro, Seweryn, Mak, Galara, Urbańczyk, Wyparło, Sadłocha, Kolev, Jacenko. Trener Włodzimierz Gąsior.