Mecz kontrolny #2: Upalne zwycięstwo z Puszczą Niepołomice [ZDJĘCIA, RELACJA]

W drugim letnim meczu kontrolnym PGE FKS Stal Mielec podejmowała pierwszoligową Puszczę Niepołomice

PGE FKS Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 zawodnik testowany 5’, 1:1 Chorbadzhiyski 38, 2:1 Jankowski 52’, 3:1 Galara 56’ 4:1 Tomasiewicz 90+2’ (karny)

PGE FKS STAL MIELEC: Strączek – Kramarz, Flis, Chorbadzhiyski, Wyparło, Kłos, Matras, Mak, Zjawiński, Kolev, Budziński oraz Gliwa – Seweryn, Bakowski, Żyro, De Amo, Granlund, Urbańczyk, Tomasiewicz, Galara, Jankowski, Sadłocha, Duszkiewicz, Chmielowiec, Soboń.

Mecz odbył się w Mielcu, w upalnej temperaturze. Goście objęli prowadzenie po kilku minutach, po akcji skrzydłem i wyłożeniu piłki przed niemal pustą bramkę. Po podobnych kontrach starali się także podwyższyć.

Stal optycznie przeważała, szukała swoich okazji głównie w ataku pozycyjnym. W 28 minucie, po strzale Budzińskiego, piłka wylądowała na słupku. Dziesięć minut później doszło do wyrównania, po rzucie rożnym.

Pierwsza połowa skończyła się przy rezultacie 1:1. Początek drugiej przyniósł prowadzenie mielczan. Stal zaskoczyła drużynę trenera Tomasza Tułacza dwoma szybkimi akcjami. Najpierw dorzut ze skrzydła zamknął Jankowski, a później on sam wyłożył do Galary, który wbiegł w pole karne i pewnie pokonał bramkarza.

Mielczanie w drugiej połowie prowadzili grę, przeważali jeszcze wyraźniej, w ostatnich sekundach podwyższyli po rzucie karnym za faul, który wykorzystał Tomasiewicz.

W mieleckiej drużynie zabrakło Kamila Kościelnego, Macieja Domańskiego i Krystiana Getingera – którzy uczestniczyli w podpisaniu umowy sponsorskiej z Polską Grupą Energetyczną w Warszawie. Trener Włodzimierz Gąsior sprawdzał natomiast sporą grupę młodych zawodników.