Mecz kontrolny PGE FKS Stal Mielec vs Kisvárda FC

Za nami pierwszy mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

14 stycznia zawodnicy PGE FKS Stal Mielec rozegrali sparing z węgierską drużyną Kisvárda FC.
Wynik spotkania w 20 minucie otworzyła drużyna prowadzona przez László Töröka, a zdobywcą bramki został Jasmin Mesanovic,
Radość rywali naszej biało-niebieskiej drużyny nie trwała zbyt długo, ponieważ już trzy minuty później Paweł Żyra podał piłkę i bramkę dającą wyrównanie wyniku zdobył Bartłomiej Ciepiela.
W 23 minucie na tablicy widniał więc wynik 1:1.
Po zdobytej bramce nasi zawodnicy postanowili iść „za ciosem” i już w 26 minucie Mateusz Mak strzałem z szesnastu metrów w lewy dolny róg wyprowadził PGE FKS Stal Mielec na prowadzenie. Również przy zdobyciu tej bramki, asystę zaliczył Paweł Żyra.
W 51 minucie znów przypomniał o sobie zawodnik Kisvarda FC- Jasmin Mesanovic, który doprowadził do stanu 2-2.
Niestety na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, nieszczęśliwą bramkę samobójczą trafił Michael Wyparło i sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Przed nami jeszcze jeden mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego w Turcji, a już 27 stycznia o godzinie 20:30 rozegramy pierwszy mecz rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy z Lechem Poznań.