Mecz za “6 punktów”? Już dziś gramy z Cracovią [ZAPOWIEDŹ]

Wyciągnąć wnioski i wygrać bardzo ważny mecz – to cel podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego na dzisiejsze starcie z Cracovią. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie trzy “oczka”.

Mecz PGE FKS Stal Mielec – Cracovia rozpocznie 18.kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Nasi zawodnicy mieli mniej czasu na odpoczynek, ponieważ kończyli 17.kolejkę poniedziałkowym meczem w Zabrzu. Tak więc po trzech dniach przygotowań stają przed kolejnym wyzwaniem – bardzo ważnym meczem przeciwko Cracovii.

Trener Leszek Ojrzyński nie widzi jednak problemu w krótkich przygotowaniach. – Ja lubię grać jak najszybciej po przegranym meczu – stwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej.

Jaka jest recepta na leszy wynik z Cracovią? – Musimy przede wszystkim próbować dłużej utrzymać się przy piłce. Ostatnio często ją oddawaliśmy i w konsekwencji musieliśmy się bronić – podkreślał trener Leszek Ojrzyński.

Nasz szkoleniowiec przypomniał również, że od kiedy jest w Mielcu, jego drużyna mierzyła się z zespołami z czołówki. Cracovia jest więc jego pierwszym przeciwnikiem z naszych rejonów tabeli.

– Ten mecz jest o sześć punktów, bo albo my doskakujemy, albo oni odskakują. Waga meczu jest bardzo duża, przyjdziemy poświęcić się w całości i mądrze zagrać, byśmy wszyscy się cieszyli. Coraz mniej spotkań jest do końca ligi i trzeba wycisnąć jak najwięcej z tego meczu – stwierdził Leszek Ojrzyński.

W pierwszym meczu obu drużyn – jeszcze za kadencji trenera Dariusza Skrzypczaka – padł remis 1:1. Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się o tym już od godziny 18. Transmisja w Canal+Sport i nSport+.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl