Meczowy maraton trwa: w niedzielę z Zagłębiem Sosnowiec

Będzie to przedostatni mecz Fortuna 1 Ligi w tym roku w Mielcu. Biało-Niebiescy podejmą spadkowicza z ekstraklasy.

To także finał meczowego maratonu Stalowców, który liczy aż pięć spotkań. Seria zaczęła się od wygranej w Mielcu z Sandecją 5:1, później przyszły zaskakujące porażki 0:1 w Opolu i Głogowie. Przy Solskiego 1 Stal zagrała znów w środę i znów zaskoczyła, tym razem pozytywnie. Mielczanie ograli 2:0 Pogoń Szczecin w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski.

Byliśmy podrażnienie porażkami, mieliśmy większe oczekiwania. Z Pogonią chcieliśmy zamazać obraz tych spotkań, chcieliśmy się jak najlepiej zaprezentować przed swoimi kibicami i sobie udowodnić, że potrafimy grać w piłkę. Mam nadzieję, że to co dobre było w środę zostaje na niedzielę. Taki jest cel – powiedział po meczu z Portowcami pomocnik Stali Maciej Urbańczyk.

Całkiem nieźle wypadliśmy na tle solidnej ekstraklasowej drużyny, chcemy ten wynik powtórzyć w niedzielę i skupiamy się tylko na tym meczu – wtórował mu Bartosz Nowak.

Niedzielnym rywalem Stali będzie Zagłębie Sosnowiec, spadkowicz z ekstraklasy. Po słabym początku sezonu sosnowiczanie zmienili trenera, do Zagłębia wrócił Dariusz Dudek, a jego drużyna dzisiaj plasuje się na 15. pozycji i zgromadziła dotychczas 19 punktów. Zagłębie jednak nie wygrało w dwóch ostatnich meczach ligowych. Przegrało 0:3 w Głogowie i zremisowało 3:3 z Chojniczanką.

Przygotowania do meczu z Zagłębiem zaczęły się przy Solskiego 1 już wieczorem w środę, po meczu z Pogonią. – Ze sztabem siedzimy do późna w nocy, by już rano przedstawić analizę – zapowiadał trener Dariusz Marzec. Kolejne dni były poświęcone rywalowi. – Najpierw musimy się jak najlepiej zregenerować. Trzeba zrobić wszystko by mecz z Zagłębiem wyglądał jak spotkanie z Pogonią Szczecin – dodawał Marzec.

Pierwszy gwizdek meczu PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec w niedzielę 3 listopada o 17:00. Będzie to już przedostatni mecz ligowy w Mielcu, w 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że trener Marzec będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, z wyjątkiem kontuzjowanych Martina Dobrotki i Łukasza Janoszki.

Mecz poprowadzi sędzia Marek Opaliński z Legnicy.

Bilety na to spotkanie dostępne są w kasach Stadionu Miejskiego oraz w salonie EMPiK Galeria Navigator w Mielcu.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl