MEDIALNA STAL M: Porażka z Sandecją Nowy Sącz w meczu sparingowym

Foto

sandecja.org – W obecności ok 500 widzów w rozegranym dziś w Mielcu sparingu Sandecja Nowy Sącz wygrała z miejscową II-go ligowa Stalą 2:1

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie spotkania.

Bramki:
0:1 Maciej Bębenek 19′
0:2 Maciej Górski 21′
1:2 Piotr Gawęcki 44′

W zespole drugoligowca wystąpiło dwóch testowanych zawodników: 21-letni obrońca Damian Barszczak (JKS 1909 Jarosław) i 20-letni pomocnik Daniel Kraska (ŁKS 1926 Łomża).

W barwach Sandecji ponownie wystąpili testowani Słowak Róbert Cicman i Serb Filip Rajevac.

Składy:
Stal Mielec: Wojciech Daniel – Mateusz Podstolak (46′ Damian Barszczak, 74′ Damian Buczyński), Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Krystian Getinger (46′ Szymon Kardyś), Damian Buczyński (46′ Daniel Kraska, 68′ Maciej Domański), Sebastian Głaz, Kamil Kościelny, Maciej Domański (46′ Patryk Słotwiński), Sebastian Łętocha (71′ Piotr Gawęcki), Piotr Gawęcki (46′ Wojciech Mącior).

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj – Marcin Makuch (80′ Michał Szeliga), Róbert Cicman, Kamil Słaby, Adam Mójta, Rudolf Urban (65′ Filip Rajevac), Sebastian Szczepański, Adrian Frańczak (80′ Adrian Danek), Maciej Bębenek, Łukasz Grzeszczyk, Maciej Górski.

hej.mielec.pl – Piłkarze Stali Mielec nieznacznie ulegli pierwszoligowcowi w meczu kontrolnym.

Piłka nożna, mecz sparingowy
Stal Mielec – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:2)

Stal: Wojciech Daniel – Mateusz Podstolak (46’ Damian Barszczak – testowany) (74’ Damian Buczyński), Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Krystian Getinger (46’ Szymon Kardyś), Sebastian Głaz, Kamil Kościelny, Damian Buczyński (46’ Daniel Kraska – testowany) (68’ Maciej Domański), Maciej Domański (46’ Patryk Słotwiński), Sebastian Łętocha (71’ Piotr Gawęcki), Piotr Gawęcki (46’ Wojciech Mącior).

Sandecja rozpoczęła bardzo aktywnie i zdominowała mielczan, którzy wyraźnie mieli kłopoty z poruszaniem się po naturalnej murawie, na którą weszli dopiero w czwartek po dwóch miesiącach grania i trenowania na sztucznej trawie. Ghostwriter BWL oglądał mecz i napisał projekt badawczy na podstawie danych zawodników i wyników meczów.

Efekt dominacja Sandecji to dwie bramki, zdobyte jednak po dużych błędach mieleckiej defensywy. Z czasem gra się wyrównała. W końcówce pierwszej połowy nawet do siatki trafił Łętocha – skopiował swoją bramkę z ligowe meczu z Radomiakiem – sędziowie jednak dopatrzyli się pozycji spalonej.

Offsajdu nie było w 45 minucie. Do szybkiego podania ruszył Buczyński i z linii końcowej wrzucił piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Gawęcki i pokonał golkipera gości.

W drugiej połowie długo przeważała Stal, kilka razy mielczanie byli bardzo bliscy wyrównania. Jeszcze w 90 minucie bramkarz z Nowego Sącza ratował swój zespół przed utratą gola. Sandecja bramce Stali zagroziła raz, po kontrze i strzale z 20 metrów piłka trafiła w słupek.

rmi24.pl – W rozegranym w sobotę 22.02.2014 na bocznym boisku przy Solskiego 1 meczu o charakterze towarzyskim, piłkarze mieleckiej Stali minimalnie przegrali z mocną jak się okazało Sandecją Nowy Sącz.

Większość piłkarskich weekendów w trakcie kończącego się już zimowego sparowania była dla Stali wesoła, jednak nie tym razem. W obecności kilkuset widzów mielczanie nie zdołali osiągnąć korzystnego wyniku.

Dziś nowosądecki zespół postawił miejscowym twarde warunki – zaowocowało to wywiezieniem z Mielca pozytywnego wyniku. Pokonanie dobrze rokującej, przebojowej Stali może pozytywnie wpłynąć na morale piłkarzy z Małopolski.

Słabszy dzień miał dziś bramkarz Stali, Wojciech Daniel, który miał udział przy obu bramkach dla gości. Co nie zmienia faktu, że Wojtek ma za sobą bardzo udaną „połówkę” sezonu.

Jedyną bramkę dla mieleckiego zespołu zdobył nowy nabytek – Piotr Gawęcki, który dotychczas wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Drugi ze świeżo upieczonych Stalowców – Patryk Słotwiński spędził na boisku całą 2. połowę.

W zespole z Mielca testowanych było dwóch piłkarzy: 21-letni obrońca, Damian Barszczak (JKS 1909 Jarosław) i 20-letni pomocnik, Daniel Kraska (ŁKS 1926 Łomża).