Na Śląsk Wrocław bez Fabiana Piaseckiego i Mateusza Żyro. Rywal także osłabiony

Z powodu czterech żółtych kartek w meczu ze Śląskiem Wrocław nie będą mogli zagrać Fabian Piasecki i Mateusz Żyro. Nasz rywal również będzie osłabiony – w Śląsku nie zagra Erik Exposito. 

Fabian Piasecki i Mateusz Żyro swoje czwarte żółte kartki otrzymali w meczu z Lechią Gdańsk. Tym samym ich występ w najbliższej kolejce jest wykluczony. Zagrać za to będzie mógł Marcin Flis, który pauzował w meczu z Lechią.

Mamy również kolejnych zawodników zagrożonych jednomeczową pauzą. W piętnastu dotychczasowych meczach po 3 żółte kartki uzbierali: Mateusz Mak i Krystian Getinger.

Nasz rywal także nie będzie mógł skorzystać z ważnego zawodnika. To Erik Exposito, który podobnie jak Żyro i Piasecki uzbierał już na swoim koncie cztery żółte kartki. Z kolei w gronie zagrożonych są: Petr Schwarz, Diogo Verdasca.

Przypomnijmy, że pauzować musi zawodnik po czwartym napomnieniu żółtą kartką (1 mecz), po ósmym napomnieniu – 1 mecz, a po dwunastym napomnieniu kara wzrasta do dwóch meczów. Warto również zaznaczyć, że przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – kara wynosi 2 mecze.

Początek meczu Śląsk Wrocław – PGE FKS Stal Mielec w sobotę o godzinie 15:00. Transmisja w Canal+Sport.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl