Obóz letni dla młodzieży gimnazjalnej w Pustyni k. Mielca 18-25.07.2016

0
733

pzu_pasek

W dniach od 18.07 do 25.07 bieżącego roku, w ramach projektu „Letnia Akademia Zdrowia Stali Mielec”, został zorganizowany obóz letni dla młodzieży gimnazjalnej (Zespół Juniorów Starszych).

Zajęcia, w ramach obozu odbywały się w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym MULKS w Pustyni koło Dębicy. Uczestnicy mogli mieszkać i trenować w bardzo dobrych warunkach, z których ośrodek słynie. Do dyspozycji młodzieży, były pełnowymiarowe boiska z naturalną nawierzchnią, tereny zielone i rekreacyjne znajdujące się na terenie ośrodka, oraz siłownia. Grupa korzystał również z sali konferencyjnej i basenu.

Każdy dzień obozowy rozpoczynał się rozruchem porannym, następnie planowo odbywały się dwa treningi piłkarskie: przedpołudniowy i popołudniowy, a dzień kończył się wieczornymi zajęciami świetlicowymi, gdzie uczestnicy poszerzali swoją wiedzę na temat taktyki piłki nożnej, motywacji, zdrowego trybu życia, historii Stali Mielec, czy też integrowali się podczas projekcji filmowych.

Młodzież rozegrała trzy mecze kontrolne z mocnymi przeciwnikami. Kolejno z seniorskimi drużynami Puszczy Niepołomice i Pogoni Staszów oraz z juniorskim zespołem Resovii Rzeszów występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Szósty dzień obozowy został poświęcony na odnowę biologiczną i regenerację organizmów, po tygodniu ciężkich treningów, która odbyła się na kompleksie pływalni w niedalekim Pustkowie.

Po tygodniu wytężonej pracy treningowej, szybko nadszedł ostatni dzień obozu, który zakończył się tradycyjnym turniejem wewnętrznym, podsumowaniem pobytu oraz rozdaniem upominków dla zwycięzców turnieju, po czym wszyscy szczęśliwe powrócili do Mielca
Obóz został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu z Fundacji PZU oraz z wykorzystaniem własnych nakładów finansowych.

Opracowanie: Trener Jakub Kula i Trener Przemysław Paprocki

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU