Obóz wypoczynkowy Letniej Akademii Zdrowia Stali Mielec nad Bałtykiem

0
749

pzu_pasek

W dniach od 4 do 14 lipca, w ramach projektu „Letnia Akademia Zdrowia Stali Mielec” nasi młodzi zawodnicy (roczników 2005 i 2004) przebywali  na obozie wypoczynkowym w bazie mieleckiego hufca ZHP w Karwieńskich Błotach.

Program pobytu był bardzo bogaty, już w drodze nad morze pierwszym celem grupy był malowniczo położony nad rzeką Nogat Zamek w Malborku. Ten największy gotycki zespół zamkowy na świecie, o powierzchni ok. 21 hektarów, wpisany jest na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kilkugodzinne zwiedzanie z przewodnikiem przeniosło młodych ludzi w czasy średniowiecza. Była to bardzo ciekawa lekcja historii. Opuszczając Malbork uczestnicy udali się na miejsce docelowe. Po zakwaterowaniu w namiotach odbyło się spotkanie z wychowawcami, omówienie zasad panujących na obozie oraz regulaminu zachowania. Po kilkugodzinnej, nocnej podróży i dniu pełnym wrażeń, uczestnikom nie zabrakło siły, aby wyjść na plażę i „przywitać się z morzem”.

Kolejny dzień to wyprawa do Władysławowa. Tam obozowicze zwiedzali Dom Rybaka, a w nim: wieżę widokową, Muzeum Motyli oraz wystawę „Magiczny zawrót głowy”. Następnie spacerowali Aleją Gwiazd Sportu. W drodze powrotnej odwiedzili latarnię Rozewie, a po południu grupa udała się do pobliskich Dębek.  W programie obozu przewidziano całodzienną wycieczkę do Gdańska – zwiedzanie miasta z przewodnikiem – „Stare Miasto”, „Średniowieczny i dzisiejszy port Gdański wraz z rejsem po porcie” oraz Westerplatte. Pobyt w Gdańsku zakończono piłkarskim akcentem tj. zwiedzaniem stadionu Lechii Gdańsk.

P1180903

Kolejne dni to zwiedzanie latarni morskiej Stilo, kompleksu „Kaszubskie Oko” z wieżą widokową i placem zabaw oraz Gniewina. Miejscowość ta zasłynęła podczas EURO 2012, kiedy to właśnie tam reprezentacja Hiszpanii miała swoją bazę pobytową. Od tego czasu ośrodek jest miejscem licznych zgrupowań i obozów młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej i klubów polskiej Ekstraklasy.  Tego dnia uczestnicy obozu Letniej Akademii Zdrowia Stali Mielec mieli okazję obejrzeć mecz towarzyski Bytovii Bytów z Lechią Gdańsk.

W ramach obozu zorganizowano również wycieczkę do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego w Sarbsku, gdzie znajdują się m. in. największe w Polsce fokarium, park miniatur latarni morskich, oceanarium prehistoryczne w wersji 3D, wrak na wspak i wiele innych atrakcji.

P1190163

Pomimo wielu atrakcji i intensywnego programu obozu, nie zabrakło czasu na zasłużony odpoczynek, plażowanie, morską kąpiel, rozgrywki w piłkę nożną, gry i zabawy, spacery plażą do pobliskiej Karwii oraz dyskoteki.

Bardzo szybko nadszedł ostatni dzień obozu, który zakończył się podsumowaniem pobytu, rozstrzygnięciem konkursów, rozdaniem nagród. Były ostatnie zdjęcia z zachodzącym słońcem w tle, a potem już tylko powrót do Mielca.

Trenerzy: Rafał Ćwięka i Przemysław Paprocki

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU