Obóz wypoczynkowy nad Bałtykiem – Karwieńskie Błota 28.06 – 07.07. 2017 r.

0
1047

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w ramach projektu „Akademia Zdrowia Stali Mielec”, zorganizowano letni obóz wypoczynkowy nad Morzem Bałtyckim. Realizacja tej inicjatywy była możliwa dzięki wsparciu otrzymanemu z Fundacji PZU. Bezpośrednim organizatorem obozu był Klub Stal Mielec. W imprezie, z ramienia Akademii Stali Mielec, uczestniczyło ponad 50 osób. W dniach od 28 czerwca do 07 lipca br., młodzi adepci piłki nożnej, spędzili udane wakacje w bazie Hufca ZHP Mielec „Słoneczna Polana”, w Karwieńskich Błotach. Baza oddalona jest o około 300 m. od linii brzegowej Bałtyku. Organizatorzy zapewnili bogaty program pobytu, wypełniony wieloma atrakcjami.

A oto relacja w dużym skrócie:

W czwartek 29 czerwca, około godz. 8.30 uczestnicy obozu dotarli na miejsce docelowe. Pierwszym etapem było ustalenie spraw organizacyjno-porządkowych. Następnie „przywitano się z morzem”.

Po ciszy poobiedniej grupa udała się na pieszą wycieczkę do Dębek. To zamieszkana przez kilkudziesięciu stałych mieszkańców osada rybacka i spokojna nadmorska miejscowość letniskowa, w której klimatu plaży dodają charakterystyczne kutry rybackie.

Kolejnego dnia obozu, uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym celem było Rodzinne Centrum Rozrywki „Loopys World” – największy w Polsce plac zabaw dla całej rodziny. Na wielkiej powierzchni 3000 m2 Centrum przygotowało kilkupoziomową konstrukcję, a w niej: 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i długości, 5 trampolin, kolorowe boiska, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia, „budowisko” z ponad tysiącem dużych, lekkich klocków, tory przeszkód, mostki, pochylnie i równoważnie, mini ścianki wspinaczkowe, armatki i wulkany na sprężone powietrze.

Następnym punktem pobytu w Gdańsku była wizyta w jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce – ZOO Gdańsk Oliwa. To atrakcyjne miejsce rekreacji i edukacji, odwiedzane corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców. Spacer alejkami, wśród prawie 200 gatunków zwierząt z całego świata, dostarczył wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Podczas pierwszych dni obozu, pogoda nie rozpieszczała uczestników, dlatego wszystkie działania skoncentrowały się wokół zwiedzania okolicy. Kolejna wycieczka to zwiedzanie Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni, w którym przez ponad 4 godziny atrakcyjnie spędzono czas łącząc naukę i zabawę. Wizyta w Experymencie pozwoliła na efektywne przyswajanie wiedzy, pomogła zrozumieć otaczające procesy, a także pobudziła ciekawość świata. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców, w którym w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Wycieczka do Gdyni zakończyła się spacerem po molo Gdynia Orłowo. Po powrocie do obozu odbył się turniej piłki nożnej oraz wieczorne wyjście na plażę.

Niedzielne, lipcowe popołudnie, zaplanowano w Parku Rekreacyjno – Edukacyjnym „Sea Park” w Sarbsku, gdzie znajdują się m. in największe w Polsce fokarium, park miniatur latarni morskich, oceanarium prehistoryczne w wersji 3D, muzeum marynistyczne, wrak na wspak i wiele innych atrakcji. Najbardziej oczekiwanym punktem tego dnia był  pokaz treningu fok szarych i pospolitych oraz uchatek kalifornijskich.

Poniedziałek rozpoczęto silnym akcentem aktywności fizycznej –  pieszą wycieczką brzegiem morza do Karwi. Tego dnia również odbył się turniej piłki nożnej. Emocji piłkarskich nie zabrakło!

Kolejny dzień obozu to wizyta w Aquaparku w Redzie. Nowoczesny, bardzo ciekawy Aquapark ze słynną zjeżdżalnią z rekinami. Takiej zjeżdżalni nie ma w Polsce nigdzie indziej. Wskakując w otwartą paszczę rekina uczestników czekał emocjonujący zjazd. Podświetlony tunel prowadził przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny przybyłe do Redy z odległej Sri Lanki. Kąpiel, gdy za przezroczystą ścianą pływają jedne z najgroźniejszych drapieżników świata, robiła ogromne wrażenie.

W środę 07 lipca, zorganizowano turniej piłki nożnej plażowej. Świetna zabawa, super trening techniki i motoryki połączony z rywalizacją sportową. Wyłonieni zostali zwycięzcy oraz najlepszy strzelec. Nie zabrakło również nagród w ostatnim dniu obozu.
Bardzo szybko nadszedł ostatni dzień obozu, który do południa uczestnicy spędzili na plażowaniu, kąpieli w morzu i rozgrywkach piłki nożnej na plaży. Obóz zakończył się drugą pieszą wycieczką do Dębek. Przed opuszczeniem bazy nastąpiło podsumowanie pobytu, rozstrzygnięcie konkursów z rozdaniem nagród. Były ostatnie zdjęcia z zachodzącym słońcem w tle, potem już tylko nocny powrót do Mielca. Obóz był świetną forma spędzenia wakacji, a jego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia z Fundacji PZU.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Wychowawcy:
Rafał Ćwięka
Przemysław Paprocki
Barbara Tychanowicz
Jakub Korczykowski

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU