Odra Opole – PGE FKS Stal Mielec [1:2]

26 września drużyna PGE FKS Stali Mielec rozgrywała mecz wyjazdowy z zespołem Odry Opole. Zespół z Opola to aktualny lider Fortuna 1 Ligi.

Fantastycznie rozpoczęło się to spotkanie dla biało-niebieskich. Już w pierwszej minucie meczu zamieszkanie w polu karnym wykorzystał Kai Meriliuoto, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Odry Opole. W kolejnych minutach spotkania swoich szans na zdobycie bramki szukali Alvis Jauzems oraz Matthew Guillaumier. Kilka razy z niebezpiecznym atakiem na bramkę Jałochy wyszli zawodnicy Odry Opole, lecz żaden z ich strzałów nie znalazł drogi do siatki PGE FKS Stali Mielec. W 32 minucie meczu z podwyższenia prowadzenia mogli cieszyć się zawodnicy trenera Kamila Kieresia. Występujący w tym spotkaniu z opaską kapitana Maciej Domański dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a ta odbijając się od Dawida Czeplińskiego wpadła do braki Odry. Po pierwszej części spotkania na tablicy widniał wynik 0-2.  W drugiej części spotkania jedyną bramkę zdobył w 55 minucie dla zespołu Gospodarzy Borja Galan. Obaj trenerzy zdecydowali się na przeprowadzenie kilku rotacji w swoich zespołach, lecz nie przyniosły one zmiany wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 1-2 i to zespół PGE FKS Stali Mielec mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.