Zamknij

Pamiątkowa koszulka i patera dla Grzegorza Tomasiewicza

Podczas dzisiejszego spotkania z Piastem Gliwice na Solskiego 1 odbyła się krótka ceremonia wręczenia pamiątkowej koszulki oraz patery Grzegorzowi Tomasiewiczowi za 4 sezony spędzone w drużynie PGE FKS Stal Mielec. Prezenty wręczył Prezes klubu, Jacek Klimek oraz Dyrektor Komunikacji i Marketingu, Damian Gąsiewski.

Filigranowy pomocnik, jak nazywają niedużych wzrostem w naszym kraju graczy środka linii, to wychowanek Szczakowianki Jaworzno. Terminował w młodzieżowych zespołach: Sokoła Jaworzno, Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Zanim trafił do naszego klubu z Pogoni Siedlce, przed rozpoczęciem pierwszoligowego sezonu 2018/19, grał w seniorskich zespołach rezerw warszawskiej Legii oraz Arki Gdynia. Znany z niesamowitej ambicji i walki o każdy metr boiska, wielokrotnie na stadionie przy Solskiego 1 pokazywał niesamowity hart piłkarskiego serducha. W biało-niebieskich barwach debiutował w wieku 22 lat, wyjazdowym meczem 20 lipca 2018 roku, z Garbarnią Kraków 2-0. W Stali występował równe 4 sezony. W 1. Lidze rozegrał 66 meczów i zdobył 8 bramek, natomiast w ekstraklasie wystąpił w 62 spotkaniach, strzelając 11 goli. Puchar Polski to 7 meczów, bez goli. Ostatni występ w biało-niebieskich barwach to przegrany 0-3 w Płocku, 21 maja 2022 roku, pojedynek z tamtejszą Wisłą.

W pamięci mieleckich kibiców zapadł z pewnością jego występ w meczu na Łazienkowskiej, kiedy to na pustym stadionie, w cowidowym czasie, potrafił skutecznie wykorzystać ostatni rzut karny dla FKS, który dał Stali wygraną 3-2! Przed rozpoczęciem obecnego sezonu przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Piasta Gliwice.