PGE FKS Stal Mielec – Górnik Zabrze [2-1]

W ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół PGE FKS Stali Mielec podejmował na Stadionie Miejskim w Mielcu przy ul. Solskiego 1 drużynę Górnika Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu trenera Kamila Kieresia 2-1.

PGE FKS Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski – 3. Bert Esselink, 21. Mateusz Matras, 6. Leandro, 23. Krystian Getinger ©, 16. Matthew Guillaumier, 19. Michał Trąbka, 7. Łukasz Gerstenstein, 10. Maciej Domański, 11. Krzysztof Wołkowicz (58′ 27. Alvis Jaunzems), 17. Ilya Shkurin.
Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 22. Rafa Santos, 42. Kai Meriluoto, 37. Łukasz Stępień, 8. Koki Hinokio, 14. Przemysław Maj, 25. Łukasz Wolsztyński, 5. Marco Ehmann
Trener: Kamil Kiereś

Górnik Zabrze: 1. Daniel Bielica – 5. Kryspin Szcześniak, 6. Damian Rasak, 7. Adrian Kapralik, 8. Dani Pacheco (67′ 16. Paweł Olkowski), 9. Sebastian Musiolik (46′ 21. Piotr Krawczyk), 18. Daisuke Yakota, 19. Norbert Barczak (82′ 2. Boris Sekulic), 25. Michal Siplak (82′ 64. Erik Janza), 26. Rafał Janicki, 55. Szymon Czyż (67′ 23. Filipe Nascimento).
Rezerwowi: 32. Michał Szromnik – 13. Konstantinos Trianfantfyllopoulos, 17. Kamil Lukoszek, 96. Robert Dadok.
Trener: Jan Urban

Czerwona kartka: Bert Esselink (Stal) – 55 min, za faul taktyczny

Żółte kartki: Szcześniak (Górnik)

Sędziowali: Jarosław Przybył (asystenci: Dawid Golis, Sebastian Mucha; techniczny: Karol Iwanowicz; VAR: Wojciech Myć; AVAR: Arkadiusz Kamil Wójcik).

Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli zawodnicy Górnika Zabrze. Szymon Czyż minął z piłką Berta Esselinka i w pojedynku sam na sam z Mateuszem Kochalskim pokonał naszego bramkarza, kierując piłkę do bramki PGE FKS Stali Mielec. Po 9 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 0-1. Na odpowiedź drużyny Kamila Kieresia, kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Mielcu nie musieli długo czekać. W 14 minucie spotkania z rzutu rożnego dośrodkowywał kapitan biało-niebieskich, Krystian Getinger, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Matras. Po chwili Stal mogła, w bardzo podobny sposób wyjść na przewagę 2:1, ale tym razem Matras przerzucił piłkę nad poprzeczką W 22 minucie meczu Adrian Kapralik, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się Mateusz Kochalski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

W przerwie spotkania w zespole PGE FKS Stali Mielec nie przeprowadzono zmian, natomiast trener Górnika Zabrze- Jan Urban zdecydował, iż drugie 45 minut rozpocznie z jedną roszadą w kadrze. Murawę opuścił Musiolik, a w jego miejsce zameldował się Krawczyk. Bardzo dobrze drugą część meczu rozpoczęli biało-niebiescy, ponieważ już 6 minut po pierwszym gwizdu arbitra, idealne dośrodkowanie Krystiana Getingera wykorzystał Ilya Shkurin. Na tablicy widniał więc wynik 2-1. Niestety niecałą minutę później Bert Esselink faulował Kapralika za co arbiter spotkania ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką. W 86 minucie spotkania fantastyczną paradą bramkarską popisał się Mateusz Kochalski ratując nasz zespół przed stratą bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem PGE FKS Stali Mielec 2-1 i trzy punkty zostały w Mielcu.