PGE FKS Stal Mielec – Miedź Legnica [1:1]

17 kwietnia o godzinie 19:00 zespół PGE FKS Stal Mielec podejmował na własnym stadionie drużynę Miedzi Legnica. Było to ostatnie spotkanie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Trener PGE FKS Stali Mielec- Kamil Kiereś zdecydował, że mecz w wyjściowej jedenastce rozpoczną: Mrozek, Flis, Matras, Kasperkiewicz, Getinger, Żyra, Wlazło, Hiszpański, Domański, Mak i Ciepiela.
Na ławce rezerwowych znaleźli się: Guca, Hinokio, Kochalski, Lebedyński, Leandro, Sappinen, Vallejo, Wolski oraz Kruk.

Szkoleniowiec Miedzi Legnica- Grzegorz Mokry wybrał następujących zawodników, którzy rozpoczęli mecz od pierwszej minuty: Abramowicz, Gülen, Henriquez, Martinez „Chuca”, Obieta , Drygas, Drachal, Velkovski, Tront, Masouras, Niewulis.
W składnie meczowym znaleźli się również: Lenarcik, Kapino, Matynia, Matuszek, Narsingh,  Naveda, Kostka i Kobacki.

Początek spotkania zdecydowanie należał do PGE FKS Stali Mielec. Już w czwartej minucie meczu na strzał lewą nogą sprzed pola karnego zdecydował się Fabian Hiszpański. Piłkę po jego uderzeniu odbił przed siebie bramkarz Miedzi, lecz żaden z naszych zawodników nie zdążył jej przejąć i obrońca drużyny z Legnicy wybił ją na rzut rożny. W 25 minucie meczu odpowiedział zespół Miedzi, kiedy to Masouras uderzał na bramkę Bartosza Mrozka. 42 minuta spotkania to rzut rożny dla Stali po którym na bramkę beniaminka PKO BP Ekstraklasy, uderzał głową Marcin Flis, lecz jego strzał obronił bramkarz Miedzi. W kolejnych minutach wynik spotkania mimo większego posiadania piłki przez zespół Kamila Kieresia nie uległ zmianie i po pierwszej części meczu mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składzie PGE FKS Stali Mielec, zaś trener Miedzi- Grzegorz Mokry zdecydował się na roszady w swoim zespole. Boisko opuścił Drachal, a jego miejsce zajął Kobacki. W 54 minucie spotkania na bramkę Amrawomicza uderzał Piotr Wlazło, lecz bramkarz Miedzi zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Już minutę później na bramkę zespołu z Legnicy uderzał piłkę głową Mateusz Matras, lecz z jego strzałem poradził sobie Abramowicz. W 57 minucie meczu z piłką w pole karne Stali wbiegł Obieta i strzałem przy bliższy słupku próbował zaskoczyć Bartosza Mrozka. Ten jednak zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Kilkanaście sekund później na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Chuca i po jego precyzyjnym uderzeniu piłka wpadła do bramki Stali. Szkoleniowiec Stali 4 minuty po straconej bramce przez jego zespół zdecydował się przeprowadzić trzy zmiany. Boisko opuścili: Ciepiela, Mak i Żyra, a w ich miejsce na murawie pojawili się: Lebedyński, Hinokio i Vallejo. Kolejne dwie zmiany trener przeprowadził w 70 minucie, na murawie zameldowali się Wolski i Leandro w miejsce Getingera i Hiszpańskiego. Kolejne minuty to ataki zespołu Kamila Kieresia w celu zdobycia wyrównującej bramki, lecz mimo kilku dogodnych sytuacji wynik spotkania nie ulegał zmianie. W 90 minucie spotkania z kontratakiem wyszli zawodnicy Miedzi, który przerwał faulem Alex Vallejo otrzymując drugą żółtą kartę przez co musiał opuścić murawę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Leandro dośrodkował w pole karne zespołu z Legnicy, a Mateusz Matras uderzeniem głową skierował piłkę do bramki Abramowicza. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.