PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice

30 lipca o godzinie 15:00 mecz w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegrał zespół PGE FKS Stali Mielec. Rywalem drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia był Piast Gliwice.

Szkoleniowiec biało-niebieskich zdecydował, że mecz od pierwszej minuty rozpoczną: Kochalski, Pajnowski, Matras, Ehmann, Getinger, Wlazło, Trąbka, Gerstenstein, Domański, Wołkowicz oraz Shkurin.

W kadrze meczowej znaleźli się również: Jałocha, Esselink, Stępień, Guillaumier, Hinokio, Meriluoto, Leandro, Rafa Santos, Wolsztyński.

Trener Piasta Giliwice wybrał do wyjściowej jedenastki: Plach, Pyrka, Miguelito, Czerwiński, Katranis, Dziczek, Tomasiewicz, Ameyaw, Chrapek, Felix i Wilczek.

Na ławce rezerwowych zasiedli: Bykowski, Halubek, Mokwa, Szymański, Krykun, Kądzior, Hateley, Kirejczyk oraz Huk.

W pierwszych minutach spotkania przewagę w posiadaniu piłki posiadali zawodnicy z Gliwic. W 9 minucie meczu na bramkę Stali uderzał Michael Ameyaw, jednak z jego strzałem poradził sobie Mateusz Kochalski. W dwóch kolejnych kwadransach spotkania, posiadanie piłki wyrównało się, lecz żadnej z drużyn nie udało się objąć prowadzenia. Po pierwszej części spotkania na tablicy widniał wynik 0:0.

Drugie 45 minut spotkania oba zespoły rozpoczęły w tych samych składach. W pierwszych minutach drugiej połowy zespół Piasta kilkukrotnie konstruował ataki na bramkę Mateusz Kochalskiego, lecz żaden z nich nie dał prowadzenia zespołowi z Gliwic. W 51 minucie meczu na bramkę PGE FKS Stali Mielec uderzał Czerwiński, ale z jego strzałem poradził sobie nasz bramkarz. W 74 minucie spotkania na bramkę piasta uderzał Maciej Domański, niestety piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Zespół prowadzony przez trenera Kamila Kieresia miał jeszcze szansę na zdobycie bramki w doliczonym czasie spotkania. Rajd z piłką w kierunku pola karnego Piasta Gliwice wykonał Mateusz Stępień, piłka po jego podaniu przejął Kai Meriuoto, lecz jego strzał obronił Plach. Odbitą przez bramkarza z Gliwic piłkę przejął Maciej Domański, lecz oddał niecelny strzał.

Spotkanie PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice zakończyło się bezbramkowym remisem.