PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa [0:0]

10 lutego o godzinie 18:00 zespół PGE FKS Stal Mielec rozegrał mecz z drużyną Rakowa Częstochowa. Było to spotkanie w ramach 20. kolejki
PKO BP Ekstraklasy.

W wyjściowym składzie naszego zespołu znaleźli się: Bartosz Mrozek, Fabian Hiszpański, Kamil Kruk, Piotr Wlazło, Marcin Flis, Krystian Getinger, Alex Vallejo, Koki Hinokio, Mateusz Mak, Adam Ratajczyk oraz Rauno Sappinen.

Trener Rakowa Częstochowa zdecydował się rozpocząć spotkanie w składzie: Vladan Kovacevic, Stratos Svarnas, Zoran Arsenic, Milan Rundić, Jean Carlos Silva, Giannis Papanikolaou, Gustav Bergen, Patryk Kun, Ivi Lopez, Bartosz Nowak oraz Vladislav Gutkovskis.

W pierwszej połowie spotkania to drużyna prowadzona przez Adama Majewskiego miała przewagę i kreowała większą ilość sytuacji bramkowych. Już w 11 minucie spotkania bramkę zdobył debiutujący po powrocie do naszego zespołu Koki Hinokio, lecz po przeprowadzonej analizie VAR, arbiter spotkania- Daniel Stefański zdecydował
o anulowaniu gola, twierdząc, że Mateusz Mak faulował zawodnika z Częstochowy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej części meczu to zespół z Rakowa posiadał przewagę w posiadaniu piłki.
W 67 minucie spotkania bramkę dla lidera PKO BP Ekstraklasy zdobył Ivi Lopez. Jednak również w tej sytuacji po analizie VAR- sędzia Stefański anulował bramkę.

Mecz w ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończył się remisem 0:0.

Żółte kartki – 35′ Bartosz Nowak, 42′ Jean Carlos Silva, 52′ Piotr Wlazło, 90+2′ Bartosz Ciepiela)